• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Olej dla Centrum Sztuki Współczesnej 2010-12-16

Olej dla Centrum Sztuki Współczesnej 2010-12-16

16 grudnia podczas specjalnego wigilijnego spotkania kadry kierowniczej CPP Toruń-Pacific poznaliśmy nazwiska osób, które zostały wyróżnione tytułem Pracownika Roku 2010. Tym razem było aż trzynastu zwycięzców w 7 kategoriach. Na pamiątkę zwycięstwa wyróżnieni otrzymali płaskorzeźbę autorstwa Tadeusza Wojtasika oraz niespodziankę. Nagrody wręczali prof. Jan Głuchowski, rektor Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, który był specjalnym gościem spotkania, Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific oraz prof. Bohdan Godziszewski, przewodniczący Rady Nadzorczej CPP. Prezes Zarządu Wojciech Sobieszak przyznał też 40 nagród specjalnych za zaangażowanie w realizacji kluczowych dla firmy projektów.

Kolejny rok na szosie z Nestle Fitness 2010-12-16

Kolejny rok na szosie z Nestle Fitness 2010-12-16

2011 rok będzie 17., kolejnym rokiem współpracy pomiędzy firmą Toruń-Pacific a Toruńskim Klubem Kolarskim, który nazwę Pacific nosi od 1994 roku. To wówczas rozpoczęła się kolarska przygoda producenta płatków, która będzie kontynuowana i w roku przyszłym, o czym uroczyście oznajmił Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific na uroczystym spotkaniu świątecznym zawodników, trenerów i przyjaciół Klubu. Podpisany aneks do kontraktu na rok 2011 gwarantuje Klubowi sponsorską opiekę firmy.

Podsumowanie w Krakowie 2010-12-03

Podsumowanie w Krakowie 2010-12-03

W Krakowie odbyło się spotkanie podsumowujące pracę Regionu CPW Central Europe w 2010. Poświęcono je przed wszystkim omówieniu aktualnej sytuacji na śniadaniowych rynkach Europy Centralnej. Menedżerowie odpowiedzialni za poszczególne rynki przestawili także plany na rok 2011. Oczywiście nie zabrakło dyskusji. Szczególnie cenne były prezentacje, które pokazywały najefektywniejsze projekty realizowane na poszczególnych rynkach w roku 2010.

Koreanka zdobyła srebrne astrolabium 2010-12-02

Koreanka zdobyła srebrne astrolabium 2010-12-02

Koreanka Yoon Yang wygrała II Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy, który zakończył się 30 listopada w Toruniu. Yoon Yang z Korei Południowej za zwycięstwo otrzymała główną nagrodę   srebrne astrolabium, ufundowane przez firmę CPP Toruń-Pacific. Zwyciężczyni wyjechała z Torunia bogatsza o 12 tys. Euro, bo taka była nagroda pieniężna za zwycięstwo. Laureatka II miejsca otrzymała 8 tys. euro, a III - 5 tys. euro.

Medal Europejski dla batoników Nestle Musli 2010-11-17

Medal Europejski dla batoników Nestle Musli 2010-11-17

Agnieszka Pyrzewska, wiceprezes zarządu – dyrektor marketingu CPP Toruń-Pacific, odebrała we środę w Teatrze Narodowym w Warszawie Medal Europejski przyznany batonikom zbożowym Nestlé Musli. Produkowane w Lubiczu batoniki, obecne na polskim rynku od 2009 roku, to produkt o europejskim standardzie, tak jak 150 innych wyrobów wyróżnionych w XXI edycji Medalu Europejskiego.

O światowej produkcji płatków 2010-10-01

O światowej produkcji płatków 2010-10-01

W toruńskim hotelu Filmar w piątek 1 października zakończyło się pięciodniowe, ogólnoświatowe spotkanie dyrektorów i menedżerów fabryk Cereal Partners Worldwide, firmy produkującej płatki śniadaniowe Nestle, powołanej w 1990 roku przez Nestle i General Mills Inc. Niemal pięćdziesięcioosobowa grupa osób, które na co dzień odpowiadają za produkcyjną stronę działalności CPW, po raz pierwszy w Polsce dyskutowała o aktualnych zagadnieniach związanych z zarządzaniem procesami wytwarzania, magazynowania i transportu w grupie CPW.

20-lecie CPP Toruń-Pacific, producenta płatków Nestle 2010-09-03

20-lecie CPP Toruń-Pacific, producenta płatków Nestle 2010-09-03

W piątek 3 września w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu największy w  naszej części Europy producent płatków śniadaniowych, firma Toruń-Pacific, świętowała 20-lecie działalności. Gościem specjalnym uroczystości był prof. Leszek Balcerowicz, który za zasługi dla budowania wolnej gospodarki i wolnego świata otrzymał z rąk Christi Strauss, prezes Cereal Partners Worldwide, honorową nagrodę CPW. Przy wręczeniu statuetki asystował Wojciech Sobieszak, prezes firmy Toruń-Pacific, która jest częścią CPW od 1994 roku.

Tytuł mistrza Europy w prezencie na 20-lecie Toruń-Pacific 2010-07-20

Tytuł mistrza Europy w prezencie na 20-lecie Toruń-Pacific 2010-07-20

We wtorek (20 lipca 2010) w siedzibie CPP Toruń-Pacific, firmy będącej głównym  sponsorem Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific, Piotr Gawroński, który w niedzielę w tureckiej Ankarze zdobył tytuł mistrza Europy w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego, spotkał się m. in. ze Zbigniewem Fiderewiczem,  wiceprezydentem Torunia, Michałem Korolko, wicemarszałkiem województwa oraz dziennikarzami. Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP serdecznie pogratulował Gawrońskiemu pięknego zwycięstwa i wręczył nagrodę od sponsora w postaci nowoczesnego netbooka.

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific "Filarem Regionu" 2010-05-27

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific "Filarem Regionu" 2010-05-27

„Gazeta Pomorska” już po raz czternasty ogłosiła wyniki rankingu firm „Złota Setka Pomorza i Kujaw”. W czwartkowy wieczór w Filharmonii Pomorskiej wręczono nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii. Wśród wyróżnionych firm nie zabrakło Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, którą uznano jednym z „Filarów Regionu”. Poza CPP w tej kategorii wyróżniono także Torfarm z Torunia oraz KCB Interlight z Gniewkowa, producenta świec (przedstawiciele na zdjęciu). Filary regionu to stabilne i duże firmy Pomorza i Kujaw, zatrudniające ponad 250 osób, które w 2009 roku oraz poprzednich latach zanotowały dobre wyniki finansowe.

CPP Toruń-Pacific buduje zaufanie do Polski 2010-05-17

CPP Toruń-Pacific buduje zaufanie do Polski 2010-05-17

Dwie firmy z Torunia Apator SA oraz CPP Toruń-Pacific, producent płatków Nestle, zdobyły tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w drugiej edycji konkursu organizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Business Centre Club. Organizatorzy konkursu podkreślają, że firmy uhonorowane tytułem Ambasador Polskiej Gospodarki promują Polskę na arenie międzynarodowej jako wiarygodnego partnera gospodarczego i wspierają dobry wizerunek polskiego przedsiębiorcy. Przyczyniają się znacząco do rozwoju gospodarczego kraju, przyciągają inwestorów oraz budują kapitał zaufania wobec Polski i Polaków.

Wojciech B. Sobieszak w „Toruńskiej Racji Stanu” 2010-05-11

Wojciech B. Sobieszak w „Toruńskiej Racji Stanu” 2010-05-11

„Toruńska Racja Stanu” to program nadawany przez Telewizję Toruń. Traktuje o problemach, potrzebach i szansach miasta. W programie prezentowane są osoby, które przyczyniają się do rozwoju Torunia i poprawy życia jego mieszkańców. 11 maja gościem programu był Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific. Gospodynią programu jest red. Marta Szkopińska. Wywiad zarejestrowano w gabinecie prezesa CPP 23 kwietnia.

Serce dla dziecka 2010-04-18

Serce dla dziecka 2010-04-18

Grabie to niewielka miejscowość położona niedaleko Aleksandrowa Kujawskiego. W prowadzonym tam przez elżbietanki Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży znalazło schronienie i opiekę siedemdziesięcioro dzieci i młodzieży z umiarkowanym, znacznym, a w większości głębokim upośledzeniem intelektualnym i fizycznym. Dom jest zadbany, pełen ciepła i troski o dzieci, których w większości przypadków opuścili nawet rodzice. Dzieci, które bez opieki nie są w stanie sprostać najprostszym codziennym czynnościom, rzadko stąd wyjeżdżają. Rodzice odwiedzają tylko nielicznych. Do rodzinnych domów na święta dzieci zabierane są sporadycznie.

Cześć ich pamięci! 2010-04-13

Cześć ich pamięci! 2010-04-13

Wojciech B. Sobieszak, w imieniu własnym oraz Pracowników, Rady Nadzorczej i Zarządu Cereal Partners Poland Toruń-Pacific przekazał słowa solidarności w bólu oraz wyrazy współczucia bliskim ofiar katastrofy lotniczej samolotu prezydenckiego w Smoleńsku, wpisując się do księgi kondolencyjnej wystawionej w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu. Prezes CPP złożył też kwiaty na Rynku Staromiejskim pod wizerunkami pary prezydenckiej, Lecha i Marii Kaczyńskich, oraz Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta Polski na uchodźstwie, oddając w ten symboliczny sposób hołd wszystkim ofiarom sobotniej tragedii.

Z Wilamem i… skuterem od CPP Toruń-Pacific 2010-03-27

Z Wilamem i… skuterem od CPP Toruń-Pacific 2010-03-27

Sławomir Maciejewski głosami widzów został wybrany najpopularniejszym w Toruniu aktorem teatralnym minionego roku. Oprócz Wilama   nagrody w plebiscycie publiczności   Sławomir Maciejewski dostał skuter od prezesa firmy Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, Wojciecha B. Sobieszaka. Gala wręczenie Wilamów odbyła się w sobotni wieczór w Teatrze Horzycy w Toruniu. Sławomir Maciejewski już od 18 lat związany jest z toruńską sceną. Prywatnie wielki miłośnik kajaków, Wilamem został nagrodzony już po raz kolejny.

CPW Globe Awards dla Polski 2010-03-24

CPW Globe Awards dla Polski 2010-03-24

Aż trzy wyróżnienia Cereal Partners Worldwide Globe Awards wędrują do Polski! 24 marca podczas uroczystej kolacji na konferencji CPW „Fueling Growth” we francuskim EVIAN-LES-BAINS ogłoszono wyniki konkursu na doroczne nagrody CPW. Cereal Partners Poland, jako centrum produkcyjne, drugi rok z rzędu uhonorowano tytułem „Factory of the Year”! Andrzejowi Wyciechowskiemu została przyznana statuetka Globe Award 2009 za realizację projektu „MPS Constrained Project”, polegającego na ulepszaniu procesu planowania produkcji w fabrykach CPW. Jarosław Moltzan i Przemek Lubański otrzymali wspólnie z kolegami z Turcji nagrodę za optymalizację łańcucha dostaw na rynku tureckim.

Fiskus rozmawia z przedsiębiorcami 2010-03-08

Fiskus rozmawia z przedsiębiorcami 2010-03-08

– Stoimy po tej samej stronie barykady co wy – powiedział do przedsiębiorców zrzeszonych w Loży Toruńskiej Business Centre Club Marcin Łoboda, p.o. dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy. – Robimy wszystko, by podmioty gospodarcze jednakowo wywiązywały się z obowiązków podatkowych wobec państwa polskiego. Tylko wówczas możliwa między firmami jest uczciwa konkurencja.Spotkanie przedsiębiorców z przedstawicielami Urzędu Kontroli Skarbowej i Izby Skarbowej odbyło się 8 marca w Hotelu Spichrz w Toruniu.

Wspólnicy pozytywnie podsumowali rok 2009 2010-03-02

Wspólnicy pozytywnie podsumowali rok 2009 2010-03-02

Na tegorocznym zwyczajnym, 20. jubileuszowym Zgromadzeniu Wspólników Zarząd Cereal Partners Poland Toruń-Pacific i Rada Nadzorcza CPP uzyskały absolutorium za działalność spółki w roku 2009. Kodeks Spółek Handlowych wymaga, by co roku wspólnicy zatwierdzali sprawozdania zarządu i rady nadzorczej dotyczące roku poprzedniego. Podczas tegorocznego Zgromadzenia Wspólników udziałowców CPP, a więc Nestle SA oraz General Mills Holding, reprezentował Karim Derder, na co dzień będący wiceprezesem CPW ds. finansowych.

Bal u Marszałka 2010-02-13

Bal u Marszałka 2010-02-13

Pieniądze zabrane na Balu Marszałka, który odbył się 13 lutego w toruńskim Dworze Artusa trafiły do dzieci z hospicjum “Nadzieja” w Toruniu. Dzięki loterii fantowej i aukcjom udało się zebrać ponad 43 tysiące złotych. Wojciech Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific wylicytował pracę Krystyny Szalewskiej, przyłączając się tym samym do wsparcia hospicjum.

Ważna zmiana. Stery finansów CPP w młode ręce 2010-02-11

Ważna zmiana. Stery finansów CPP w młode ręce 2010-02-11

Richard Heppenstall – dotychczasowy dyrektor ds. planowania i finansów CPP – po pięciu latach współpracy z toruńską firmą produkującą płatki śniadaniowe, wraca do Warszawy. Kierowanie finansami firmy przejmuje Aleksander Wasilewski, który dotąd pełnił funkcję regionalnego kontrolera finansowego CPW w Europie Centralnej.