• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

20. tytuł Mistrza Polski na szosie dla TKK Pacific, 2015-12-18

20. tytuł Mistrza Polski na szosie dla TKK Pacific, 2015-12-18

Toruński Klub Kolarski Pacific ma za sobą kolejny bardzo udany sezon. Zawodnicy i zawodniczki po raz 20. w historii klubu „ustrzelili” przyznawany przez Polski Związek Kolarski tytuł Klubowego Mistrza Polski na szosie. Gratulacje zawodniczkom, zawodnikom i trenerom złożyli podczas uroczystego podsumowania sezonu Michał Zaleski – prezydent Torunia, Aleksander Bęcek – sekretarz PZKol i Wojciech B. Sobieszak – prezes Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, firmy będącej głównym sponsorem Klubu od 1994 roku. Firma przedłużyła kontrakt sponsorski na kolejny sezon! 

To był dobry rok, 2015-12-18

To był dobry rok, 2015-12-18

Jubileuszowy rok 2015, 25. w historii spółki, Cereal Partners Poland Toruń-Pacific zamyka z rekordową wielkością produkcji. Firma zwiększyła w Polsce o 4% sprzedaż płatków śniadaniowych, wzrósł również eksport. Na dorocznym podsumowaniu roku z udziałem władz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wielokrotnie padały słowa o bliskich relacjach firmy z toruńską Alma Mater, m.in. przypomniano współpracę firmy od 2005 r. z UMK przy organizacji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. 10 najlepszych pracowników mijającego roku odebrało nagrody. Prezes CPP przyznał też 50 nagród specjalnych.

Z optymizmem w nowy rok, 2015-12-11

Z optymizmem w nowy rok, 2015-12-11

Grudzień to tradycyjny czas podsumowań. Nie inaczej jest w klasterze CPW Europa Centralna. Zespół zarządzający nie krył zadowolenia na spotkaniu w Warszawie z osiągniętych w tym roku wyników. Wielkość sprzedaży była wyższa niż ta zanotowana przed rokiem o ponad 6%, wartość sprzedaży wzrosła o ponad 4%, a wynik finansowy jest wyższy aż o ¼! Tak dobre rezultaty plasują klaster w ścisłej czołówce wśród subregionów Cereal Partners Worldwide. Europa Centralna zajmuje drugie miejsce tuż za Wielką Brytanią i wyprzedza m.in. Australię z Nową Zelandią. Ręce same składają się do braw!

Idea zupy mlecznej 2015-11-06

Idea zupy mlecznej 2015-11-06

"Gazeta Wyborcza" zamieszcza obszerny artykuł z Wojciechem B. Sobieszakiem, prezesem zarządu Cereal Partners Poland, nawiązujący do obchodzonego w tym roku 25-lecia działalności firmy. Historia CPP jest przykładem udanej transformacji zagrożonego upadłością przedsiębiorstwa państwowego w spółkę o globalnym zasięgu z udziałem zagranicznego kapitału.

Honory dla CPP Toruń-Pacific w 25-lecie działalności, 2015-10-02

Honory dla CPP Toruń-Pacific w 25-lecie działalności, 2015-10-02

To była swoista kanonada komplementów i deszcz honorów dla CPP Toruń-Pacific, producenta płatków śniadaniowych Nestle. Tak można by podsumować jubileusz 25-lecia firmy, który zgromadził władze państwowe, regionalne i najważniejsze osoby z koncernu Cereal Partners Worldwide, którego Toruń-Pacific jest częścią od 1994 roku.

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific Ambasadorem Polskiej Gospodarki, 2015-09-23

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific Ambasadorem Polskiej Gospodarki, 2015-09-23

Janusz Piechociński – wicepremier polskiego rządu, minister gospodarki, wyróżnił CPP za promocję polskiej gospodarki. Płatki śniadaniowe i batoniki zbożowe Nestle wytwarzane w Toruniu i Lubiczu trafiają do ponad 40 państw: głównie w Europie, nad Zatokę Perską, do Turcji, Rosji. Cereal Partners Poland jest jednym z największych w Polsce eksporterów żywności. 70% wolumenu produkcji firmy trafia za granicę.

Nestlé Fitness Tour de Toruń, 2015-07-04

Nestlé Fitness Tour de Toruń, 2015-07-04

Gdy w holenderskim Utrechcie startował najsłynniejszy wyścig świata „Tour de France”, z udziałem dwóch wychowanków Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific, Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia, w sercu toruńskiej starówki najszybsze polskie kolarki ścigały się w kryterium „Nestlé Fitness Tour de Toruń”. IV eliminacja Mistrzostw Polski, rozgrywana na malowniczych uliczkach Torunia, była niecodzienną atrakcją dla mieszkańców miasta i turystów. W gronie niemal 50 najszybszych polskich zawodniczek tryumfowała Monika Brzeźna – reprezentująca Nestlé Fitness Cycling Team z Torunia.

Tytuł Ambasadora Uniwersytetu dla prezesa CPP

Tytuł Ambasadora Uniwersytetu dla prezesa CPP

Podczas uroczystej sesji Senatu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika pod pomnikiem jej Patrona, Wojciech B. Sobieszak z rąk Magnificencji Rektora prof. Andrzeja Tretyna otrzymał tytuł Ambasadora UMK. Prezes CPP znalazł się wśród wyróżnionych tym tytułem absolwentów, którzy odnieśli sukces i promują swą Alma Mater.

Nagroda Kupców Polskich dla płatków Nestlé 2015-05-26

Nagroda Kupców Polskich dla płatków Nestlé 2015-05-26

Czytelnicy miesięcznika „Hurt & Detal” – jednego z najbardziej znaczących na rynku prasy handlowej ogólnopolskiego pisma FMCG – po raz piąty przyznali nagrody „Złoty Paragon 2015 – Nagroda Kupców Polskich”, wyróżniając tym samym najlepsze produkty rynku FMCG. W kategorii wyrobów śniadaniowych Złoty Paragon zdobyły bezglutenowe płatki śniadaniowe Nestlé CORN FLAKES – niekwestionowany lider na rynku. Nagrodę w imieniu prezesa firmy Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odebrał Przemysław Gołek, szef obsługi grupy klientów kluczowych.

Inicjatywa producenta płatków Nestlé dla młodych 2015-05-05

Inicjatywa producenta płatków Nestlé dla młodych 2015-05-05

W siedzibie Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, producenta płatków śniadaniowych Nestlé, odbyło się podsumowanie drugiego już cyklu praktyk studenckich w ramach programu „YES 4 YETI 2.0” (Youth Employment & Training Initiative), wspierającego rozwój studentów na rynku pracy. 

Run Toruń z Nestlé Fitness 2015-04-20

Run Toruń z Nestlé Fitness 2015-04-20

Pracownicy Cereal Partners Poland Toruń-Pacific (CPP), głównego sponsora Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific, biorą przykład z kolarzy i szlifują formę. Na starcie niedzielnego biegu „Run Toruń” stanęło w niedzielę blisko 2000 biegaczy, wśród nich 30-osobowa grupa pracowników CPP, którzy reprezentowali barwy Nestlé Fitness. Robert Wojnar, niegdyś znakomity kolarz TKK Pacific, dziś pracownik firmy CPP, na dystansie 10 km zajął II miejsce wśród torunian. Prezes TKK Pacific, zarazem dyrektor finansowy CPP, Aleksander Wasilewski, pobił o 2,5 minuty życiowy rekord w biegu na dystansie 10 km!

CPP wśród Orłów Eksportu 2015-04-14

CPP wśród Orłów Eksportu 2015-04-14

"Rzeczpospolita" - prestiżowy i najczęściej cytowany polski dzienniki prasowy - przyznała nagrody najlepszym eksporterom. Prezes Wojciech B. Sobieszak oraz firma Cereal Partners Poland znaleźli się w doborowym gronie Orłow Eksportu, zdobywając tytuły: Osobowość Eksportu i Eksportowy Produkt. Nagrody zostały wręczone przez Marszałka Wojewodztwa Kujawsko-Pomorskiego i przedstawicieli redakcji podczas regionalnej gali w Toruniu.

Nagroda od CPP dla najpopularniejszego aktora 2015-03-28

Nagroda od CPP dla najpopularniejszego aktora 2015-03-28

W sobotę w Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uhonorowano ludzi sceny. Tytuł najpopularniejszego aktora toruńskiego teatru i statuetkę "Wilama" zdobył Paweł Kowalski. CPP Toruń-Pacific tradycyjnie ufundował najpopularniejszemu aktorowi wycieczkę zagraniczną. Voucher wręczył prezes firmy Wojciech Sobieszak. Gala zgromadziła liczną publiczność, ktora obejrzała premierę "Kansas" w reżyserii Marcina Wierzchowskiego. Wielkiego Wilama decyzją zespołu teatru otrzymała dyrektor Jadwiga Oleradzka, ktora w tym roku przechodzi na emeryturę, kończąc tym samym osiemnastoletnią przygodę z toruńską sceną.

Absolutorium i srebro 2015-03-03

Absolutorium i srebro 2015-03-03

Zgromadzenie Wspólników udzieliło absolutorium zarządowi Cereal Partners Poland za bardzo dobry rok 2014. Na potwierdzenie dobrych wyników wiceprezes Cereal Partners Worldwide Richard Kibble, reprezentujący udziałowców naszej firmy, przekazał prezesowi CPP Wojciechowi B. Sobieszakowi statuetkę potwierdzającą zdobycie tytułu srebrnego rynku CPW dla Polski. Złoto wywalczył rynek niemiecki.

Na południu optymistycznie 2015-02-10

Na południu optymistycznie 2015-02-10

Było i świętowanie dobrych wyników ubiegłego roku, i urodzinowe party, ale przede wszystkim szlifowanie szczegółowych planów działania w roku bieżącym. To wszystko wydarzyło się zaledwie w ciągu czterech dni wizyty dyrektora klastera CPW Europy Centralnej, Wojciecha B. Sobieszaka, w Czechach i Rumunii.

"Thorunium" dla prezesa Sobieszaka 2015-02-07

Wojciech B. Sobieszak, prezes Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, został uhonorowany przez Michała Zaleskiego „Thorunium”, najwyższym wyróżnieniem nadawanym przez Prezydenta Miasta Torunia. Uroczyste wręczenie medalu odbyło się podczas Balu Sportowca prezes Sobieszak i firma Toruń-Pacific dają się poznać od lat jako mecenasi toruńskiej kultury i sportu. Firma od 1994 roku jest partnerem Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific. Wychowanek Klubu, Michał Kwiatkowski, kolarski mistrz świata z ubiegłego roku, podczas balu otrzymał Super Anioła, a Paulina Brzeźna-Bentkowska, kolarka TKK, znalazła się w gronie 10 najpopularniejszych sportowców Torunia.

Szczęśliwa trzynastka 2015-01-26

Szczęśliwa trzynastka 2015-01-26

Za nami 22. Gala Liderów Polskiego Biznesu. 25 stycznia w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej wręczono Diamenty, Nominacje i Złote Statuetki najlepszym polskim przedsiębiorcom. Wśród wyróżnionych był również Wojciech B. Sobieszak i kierowana przez niego firma Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Firma i prezes otrzymali 13. Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu jako potwierdzenie stabilnej pozycji rynkowej i finansowej firmy. CPP Toruń-Pacific pozostaje w gronie liderów od 2002 roku.