• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Opłatek w Artusie 2009-12-17

Opłatek w Artusie 2009-12-17

Samorządowcy i politycy z regionu, duchowni, naukowcy i biznesmeni przybyli we czwartek do Dworu Artusa na spotkanie opłatkowe zorganizowane przez marszałka Piotra Całbeckiego, wojewodę Rafała Bruskiego i szefa sejmiku Krzysztofa Sikorę. Goście dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Obejrzeli też jasełka przygotowane przez maluchy z przedszkola Leśny Ludek w Toruniu, występy dzieci z Małej Rewii oraz wysłuchali kolęd śpiewanych przez zespoły ludowe. Z kolei harcerze z toruńskiego hufca ZHP przekazali zaproszonym gościom Betlejemskie Światełko Pokoju. Zebrani mogli również skosztować potraw wigilijnych z całego regionu przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z województwa. (Gazeta Wyborcza Toruń)

Najlepsi pracownicy CPP Toruń-Pacific mijającego roku 2009-12-16

Najlepsi pracownicy CPP Toruń-Pacific mijającego roku 2009-12-16

Marcin Bargielski, Piotr Kaźmierczak, Sławomir Kłaniecki, Robert Lech, Adam Małysz, Magdalena Małysz, Marta Milczarek, Jacek Olejnik, Iwona Popielarska, Piotr Wielgus to dziesiątka Pracowników Roku 2009 w Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Ich nazwiska poznaliśmy podczas gwiazdkowego spotkania kadry kierowniczej CPP Toruń-Pacific, którego gościem honorowym był Rafał Bruski, wojewoda kujawsko-pomorski. Konkurs na Pracownika Roku jest organizowany w firmie od 1997 roku.

Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej 2009-11-27

Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej 2009-11-27

Kapituła Odznaczeń Łowieckich Polskiego Związku Łowieckiego przyznała Wojciechowi B. Sobieszakowi Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej. Medal wręczył Jerzy Hermanowski przewodniczący toruńskiego Zarządu Okręgowego PZŁ (na zdjęciu). Uroczystość odbyła się w Osadzie Karbówko w Elgiszewie, gdzie zorganizowano doroczne spotkanie hubertusowskie Okręgowej Rady Łowieckiej.

Firma CPP Toruń-Pacific utrzymała pozycję na liście największych firm w Polsce 2009-11-24

Firma CPP Toruń-Pacific utrzymała pozycję na liście największych firm w Polsce 2009-11-24

Firma CPP Toruń-Pacific utrzymała swą pozycję na Liście 2000 największych polskich firm. 24 listopada dziennik „Rzeczpospolita” opublikował najnowszy ranking największych polskich przedsiębiorstw, w którym CPP z przychodami ze sprzedaży rzędu niemal 600 mln PLN zajmuje 468. pozycję (przed rokiem 462. miejsce).

Perłowe "Płatki" 2009-11-19

Perłowe "Płatki" 2009-11-19

19 listopada 2009 r. podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie poznaliśmy laureatów VII edycji rankingu „Perły Polskiej Gospodarki”, organizowanego przez redakcję anglojęzycznego magazynu ekonomicznego „Polish Market” oraz Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Wśród wyróżnionych firm znalazł się toruński producent płatków śniadaniowych Nestle, firma Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Przedstawiciel CPP Toruń-Pacific odebrał certyfikat potwierdzający obecność firmy w prestiżowym klubie „Pereł Polskiej Gospodarski” z rąk redaktor naczelnej „PM” Krystyny Woźniak-Trzosek. Waldemar Pawlak, minister gospodarki oraz prof. Michał Kleiber, prezes PAN, objęli ranking honorowym patronatem.

Widziane z góry. Wywiad prezesa General Mills dla "Financial Times" 2009-10-28

Widziane z góry. Wywiad prezesa General Mills dla "Financial Times" 2009-10-28

28 października „Financial Times” opublikował wywiad z prezesem zarządu firmy General Mills Inc., która jest jednym z udziałowców CPP Toruń-Pacific. Kendal J. Powell mówi w wywiadzie m.in., że „Amerykanie wydają rocznie na jedzenie 1 bilion dolarów, z czego połowę w sklepie spożywczym, a połowę poza domem w restauracjach i tym podobnych. W czasie recesji obserwujemy w Stanach drobne przesunięcie z sektora "poza domem" na rzecz sklepów spożywczych”. Ken J. Powell, obecny prezes zarządu i dyrektor generalny General Mills, przez wiele lat pracował dla Cereal Partners Worldwide, które GMI powołało w 1990 roku wraz z firmą Nestle. W latach 90. Powell był szefem marketingu CP UK, następnie odpowiadał za marketing całej grupy CPW, by w 1999 roku stać się jej prezesem. Funkcję tę pełnił do 2004 r. W okresie 1994-2004 K. J. Powell zasiadał w Radzie Nadzorczej CPP. Czytaj wywiad >>>

Władze Nestle SA w Polsce 2009-09-24

Władze Nestle SA w Polsce 2009-09-24

We wrześniu w Polsce gościł zarząd Nestle SA, największej na świecie firmy spożywczej. Trwająca dwa dni wizyta poświęcona była prezentacji Polski, polskiego rynku oraz możliwości dalszego poszerzania oferty Nestle SA dla polskich konsumentów. Oficjalne spotkania i prezentacje odbywały się w siedzibie Nestle Polska w Warszawie. Podczas wizyty nie zabrakło również toruńskich akcentów. O biznesie śniadaniowym zarządowi Nestle SA opowiedział Wojciech B. Sobieszak, który reprezentował grupę Cereal Partners Worldwide, jako dyrektor regionalny odpowiedzialny za rynki Europy Centralnej.

O planach dla Europy Centralnej na rok przyszły 2009-09-17

O planach dla Europy Centralnej na rok przyszły 2009-09-17

15 i 16 września 2009 roku menedżerowie odpowiedzialni za zarządzanie rynkami regionu CPW Central Europe spotkali się w Szczyrku, by podsumować dotychczasowe wyniki uzyskane na poszczególnych rynkach w roku 2009 oraz omówić plany marketingowo-sprzedażowe na ostatni kwartał tego roku oraz rok przyszły.

Dialog o ubóstwie 2009-09-10

Dialog o ubóstwie 2009-09-10

Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego powołana przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego na ostatnim spotkaniu omówiła problemy ubóstwa i wykluczenia społecznego w województwie kujawsko-pomorskim. Uczestnicy spotkania zapoznali się m.in. z raportem Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy, który przedstawił dane o zjawisku ubóstwa na Kujawach i Pomorzu. Wg zgromadzonych danych w 2007 roku 8% (160 tysięcy) mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego żyło w gospodarstwach domowych zagrożonych skrajnym ubóstwem. Relatywnie częściej skrajnym ubóstwem – podobnie jak w całym kraju – byli zagrożeni mieszkańcy wsi (13%) niż mieszkańcy miast (6% ubogich).

Prezes Nestle Waters Polska w Toruniu i Lubiczu 2009-08-12

Prezes Nestle Waters Polska w Toruniu i Lubiczu 2009-08-12

Matthias Riehle, prezes zarządu Nestle Waters Polska S.A. gościł 12 sierpnia w Toruniu. Spotkał się m. in. z Wojciechem B. Sobieszakiem, prezesem CPP Toruń-Pacific oraz zwiedził fabryki płatków śniadaniowych w Toruniu i zbożowych batoników w Lubiczu. Wizyta służyła wymianie doświadczeń w prowadzeniu biznesu w Polsce oraz określeniu potencjalnych obszarów współpracy pomiędzy CPP i Nestle Waters Polska.

Twarde Diamenty na kryzys 2009-06-23

Twarde Diamenty na kryzys 2009-06-23

23 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Diamentów do Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu. Siódmy Diament do statuetki Lidera Biznesu odebrał z rąk Bronisława Komorowskiego, marszałka Sejmu RP, Wojciech B. Sobieszak, prezes firmy CPP Toruń-Pacific, toruńskiego producenta płatków śniadaniowych Nestle. Wśród wyróżnionych firm regionu znalazły się również wierzchosławicka Cykoria oraz toruński Apator z czwartym Diamentem na koncie. Gośćmi Bussines Centre Club, który przyznaje nagrody, byli członkowie rządu i parlamentarzyści, jak również ludzie kultury. Galę poprowadził znany dziennikarz Tadeusz Mosz.

Katalpa, magnolia i tulipanowiec dla naszej Ziemi 2009-06-05

Katalpa, magnolia i tulipanowiec dla naszej Ziemi 2009-06-05

Znane osoby życia publicznego. m.in. prezydent Torunia Michał Zaleski i Wojciech B. Sobieszak prezes CPP Toruń-Pacific, z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska zasadziły trzy dorodne drzewa egzotyczne w parku przy DS1. Magnolię, tulipanowca i katalpę ufundowała firma CPP Toruń-Pacific.

Ambasadorzy Polskiej Gospodarki z Torunia 2009-06-02

Ambasadorzy Polskiej Gospodarki z Torunia 2009-06-02

Dwie toruńskie firmy - CPP Toruń-Pacific, producent płatków Nestle, oraz Towimor SA, producent urządzeń okrętowych - zdobyły tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w pierwszej edycji konkursu organizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Business Centre Club. 2 czerwca w pałacyku Ministerstwa Spraw Zagranicznych odbył się pierwszy finał konkursu. Laureaci odebrali dyplomy z rąk ministra Radosława Sikorskiego i prezesa BCC Marka Goliszewskiego. Jury konkursu, po wnikliwej analizie nadesłanych ankiet wyłoniło 52 firmy z całej Polski w czterech kategoriach: Eksporter, Partner Firm Zagranicznych, Marka Europejska, Kreator Rozwiązań XXI w.

Najefektywniejsi na Pomorzu i Kujawach 2009-05-15

Najefektywniejsi na Pomorzu i Kujawach 2009-05-15

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific zajął pierwsze miejsce wśród dużych przedsiębiorstw Pomorza i Kujaw w kategorii efektywność kapitału. W piątkowy (15-05-2009) wieczór w Operze Nova odbyła się gala, która kończyła kolejną edycję "Złotej Setki Pomorza i Kujaw". Konkurs - w którym bezpłatnie biorą udział firmy i banki z regionu - przygotowuje „Gazeta Pomorska”. Dyplom dla najefektywniejszej firmy odebrał w imieniu zarządu CPP Tomasz Rutkowski, regionalny dyrektor łańcucha dostaw, członek zarządu. Listę 100 największych przedsiębiorstw Pomorza i Kujaw pod względem wielkości przychodów ze sprzedaży otworzył toruński dystrybutor leków, notowany na giełdzie Torfarm.

Centralne obchody Dnia Strażaka w Toruniu 2009-05-08

Centralne obchody Dnia Strażaka w Toruniu 2009-05-08

W piątek w Toruniu odbyły się centralne obchody Dnia Strażaka, w których uczestniczył m. in. Waldemar Pawlak, wicepremier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Podczas uroczystości Komenda Miejska PSP w Toruniu, w stulecie tradycji zawodowej straży ogniowej w Toruniu, otrzymała sztandar. W pracach społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru brał udział m. in. Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP, który również uczestniczył w piątkowych uroczystościach.

60 lat firmy Apator SA 2009-04-27

60 lat firmy Apator SA 2009-04-27

27 kwietnia 2009 r. w toruńskim Dworze Artusa odbyła się uroczystość z okazji 60-lecia firmy Apator SA. Wzięli w niej udział pracownicy spółki, parlamentarzyści, samorządowcy, kooperanci oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm, wśród nich Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific i przewodniczący Rady Loży Toruńskiej BCC. Janusz Niedźwiecki, prezes Apatora, przedstawił bogatą historię firmy oraz uhonorował najlepszych pracowników i przyjaciół przedsiębiorstwa. W tym gronie znalazł się m.in. senator Jan Wyrowiński. Uroczystość uświetnił koncert zespołu Multicamerata.

Debata Kopernikańska z ministrem Radosławem Sikorskim 2009-03-30

Debata Kopernikańska z ministrem Radosławem Sikorskim 2009-03-30

W poniedziałek w Auli UMK odbyła się III Debata Kopernikańska nt. bezpieczeństwa zjednoczonej Europy z udziałem Radosława Sikorskiego, ministra spraw zagranicznych w Rządzie RP. Po debacie prelegenci oraz zaproszeni goście wzięli udział w lunchu z udziałem ministra Sikorskiego. Wśród uczestników spotkania był Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific, przewodniczący Rady Loży Toruńskiej BCC.

"Wilamy" rozdane 2009-03-28

"Wilamy" rozdane 2009-03-28

28 marca 2009 r. podczas uroczystego wieczoru Teatr im. Wilama Horzycy zaprezentował polską prapremierę sztuki „Ślubuję ci miłość i wierność” Jánosa Háya w reżyserii Iwony Kempy. Po spektaklu, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru odbyła się gala wręczenia statuetek WILAMA. Wojciech B. Sobieszak, prezes firmy CPP Toruń-Pacific, która w ubiegłym roku ufundowała dorodne platany, zasadzone przed teatrem z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska, otrzymał nominację do statuetki w kategorii Mecenas Teatru.

CPW Globe Awards dla pracowników CPP 2009-03-25

CPW Globe Awards dla pracowników CPP 2009-03-25

Johannes Baensch, wiceprezes Cereal Partners Worldwide wręczył pracownikom CP Poland nagrody CPW Globe Awards za szczególne osiągnięcia w 2008 roku. Dwie nominacje do dorocznej nagrody CPW GLOBE Awards zgłoszone przez region CPW Central Europe zyskały akceptację kapituły konkursu. Szklane kule CPW Globe Awards trafiły do pięcioosobowego zespołu kontrolerów i księgowych CPP  za przyspieszenie procesu zamykania okresu rozliczeniowego w Regionie CP Central Europe. CPP zdobyło też tytuł "The Factory of The Year". Pion produkcyjny CPP (fabryki w Toruniu i Lubiczu traktowane jako jeden organizm) został uznany za najbardziej efektywny w całym CPW w roku 2008. Statuetkę odebrał z rąk Johannesa Baenscha Karol Ferster, wiceprezes CPP. To wielkie wyróżnienie dla całej organizacji, ale szczególne podziękowania w postaci dyplomów odebrali wyróżniający się pracownicy.

Medal dla prezesa CPP Toruń-Pacific za zasługi na rzecz UMK 2009-02-19

Medal dla prezesa CPP Toruń-Pacific za zasługi na rzecz UMK 2009-02-19

Senat Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przyznał sześciu osobom medale „Za zasługi położone dla rozwoju Uczelni”. Wśród uhonorowanych znalazł się Wojciech B. Sobieszak, prezes firmy Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, która od 20 lat wspiera działalność UMK. CPP udziela pomocy w realizacji wielu projektów naukowych i sympozjów, od 2005 roku jest głównym sponsorem Festiwalu Nauki i Sztuki, największej w Polsce północnej imprezy popularyzującej naukę. Medale zostaną wręczone 19 lutego podczas Święta Uczelni.

Zbierali dla zdolnych 2009-01-17

Zbierali dla zdolnych 2009-01-17

Rotarianie z Rotary Club Toruń bawili się na XIII Rotariańskim Balu Charytatywnym w toruńskim Dworze Artusa. Zbierali przy tym pieniądze dla utalentowanej młodzieży.Bal rozpoczął się od tradycyjnego poloneza, a otworzył go prezydent toruńskiego klubu Rotary i pomysłodawca projektu, prof. Włodzimierz Zientara. Podczas balu zbierano pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej, pochodzącej z mniej zamożnych rodzin.– Z pewnością ufundujemy dzięki temu 27 stypendiów po 100 złotych miesięcznie dla najbardziej potrzebujących uczniów toruńskich szkół – zapowiada prof. Zientara.

Roczna konferencja pionu handlowego CPP 2009-01-11

Roczna konferencja pionu handlowego CPP 2009-01-11

W niedzielę 11 stycznia zakończył się dwudniowy zjazd pracowników pionu handlowego CPP. Konferencja poświęcona była podsumowaniu wyników osiągniętych przez pracowników sprzedaży w roku minionym, ale także prezentacji działań promocyjnych przewidzianych w roku 2009. Obecny na spotkaniu prezes zarządu CPP, Wojciech B. Sobieszak, specjalnymi statuetkami oraz czekami uhonorował najlepszych sprzedawców minionego roku. Należeli do nich: Maciej Mnich, Leszek Stanek, Andrzej Chrapek, Tomasz Szczurek, Przemysław Machlarz, Tomasz Nowak, Wojciech Sądag, Kamila Sochacka, Bogusław Obal  i Sebastian Lisiak.