• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

ISO i OHSAS pod choinkę 2008-12-18

ISO i OHSAS pod choinkę 2008-12-18

W trakcie wigilijnego spotkania kadry kierowniczej CPP Toruń-Pacific, na które zaproszenie przyjęli rektor UMK, prof. dr hab. Andrzej Radzimiński oraz Johannes Baensch, wiceprezes ds. operacyjnych grupy Cereal Partners Worldwide, Marta Naumowicz, dyrektor zarządzająca Bureau Veritas Certification Polska wręczyła przedstawicielom CPP certyfikaty OHSAS 18001 i ISO 14001. Potwierdzają one zgodność wdrożonych w CPP systemów zarządzania bezpieczeństwem pracy i ochroną środowiska z ww. międzynarodowymi normami. Wigilijne spotkanie było także okazją do ogłoszenia zwycięzców konkursu na Pracownika Roku CPP. Spośród 20 nominowanych wybrano „złotą dziesiątkę”. Pracownicy Roku oprócz listu gratulacyjnego i koperty z gotówką otrzymali płaskorzeźby autorstwa Tadeusza Antoniego Wojtasika o tytule „Z okna Torunia”.

CPP Toruń-Pacific na prestiżowej Liście 2000 największych polskich firm 2008-10-31

CPP Toruń-Pacific na prestiżowej Liście 2000 największych polskich firm 2008-10-31

Tegoroczna Lista 2000 „Rzeczpospolitej” największych polskich przedsiębiorstw przedstawiająca wyniki firm w 2007 r. pozwala się na moment oderwać od obecnych zawirowań i przypomnieć najlepsze w tej dekadzie chwile naszej gospodarki. Bo obraz, jaki się z niej wyłania, wygląda naprawdę imponująco. Największe polskie firmy wykorzystały koniunkturę i wyraźnie poprawiły swoje wyniki. Rosły przychody, zyski i efektywność działania naszych przedsiębiorstw. 1,3 bln zł przychodów miały w 2007 r. polskie firmy z listy 2000. To o 126 mld więcej niż w 2006 roku. A łączny zysk netto spółek urósł w tym czasie aż o 15 mld zł. CPP Toruń-Pacific z przychodami ze sprzedaży na poziomie 551 mln zł uplasował się na 461 pozycji (przed rokiem 447.). Poza CPP w zestawianiu znalazło się również 18 firm regionu toruńskiego.

Jak najszybciej do strefy euro 2008-10-27

Jak najszybciej do strefy euro 2008-10-27

– W obecnej sytuacji ekonomicznej przedsiębiorcom radziłbym zakończenie rozpoczętych już inwestycji oraz daleko posuniętą wstrzemięźliwość w rozpoczynaniu nowych – między innymi takie opinie prof. Stanisława Gomułki, głównego ekonomisty Business Centre Club, usłyszeli podczas poniedziałkowego (27-10-2008) spotkania biznesmeni zrzeszeni w Loży Toruńskiej BCC. Stanisław Gomułka do kwietnia piastował funkcję wiceministra finansów w rządzie Donalda Tuska. Jest ekonomistą i fizykiem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, wykładowcą m.in. London School of Economics.

W Toruniu o zarządzaniu zasobami ludzkimi CPW 2008-10-03

W Toruniu o zarządzaniu zasobami ludzkimi CPW 2008-10-03

W Toruniu i Cereal Partners Poland gościli od środy 1 października 2008 r. do piątku 3 października  uczestnicy trzydniowej konferencji Cereal Partners Worldwide Human Resources. Uczestniczyły w niej osoby odpowiedzialne za zarządzanie zasobami ludzkimi w CPW. Przyjechały do Torunia właściwie z całego świata. Konferencji przewodniczyła Masele Siatu’u, odpowiedzialna za realizację polityki kadrowej grupy CPW.

Nowy prezes Nestle SA w Polsce 2008-10-02

Nowy prezes Nestle SA w Polsce 2008-10-02

„Jestem pod wrażeniem dynamiki polskiego rynku” – powiedział Paul Bulcke, prezes Nestle SA na spotkaniu z kadrą kierowniczą działających w Polsce firm, w których swe udziały ma Nestle. Polska była pierwszym rynkiem, jaki odwiedził Paul Bulcke po objęciu fotela prezesa największej na świecie firmy spożywczej. Na pytania pracowników Nestle Polska oraz zaproszonych gości z innych spółek należących do Nestle SA o najbliższe wyzwania czekające firmę, Bulcke powiedział: „Musimy przyspieszyć, bo świat biegnie z zawrotną szybkością. Oprócz dobrej strategii musimy skupić się na jej wdrażaniu”.

Nowy wóz dla OSP w Lubiczu 2008-09-28

Nowy wóz dla OSP w Lubiczu 2008-09-28

W niedzielę 28 września 2008 r. podczas uroczystego apelu z udziałem wiceministra spraw wewnętrznych Rządu RP, Zbigniewa Sosnowskiego, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiczu odebrała samochód ratowniczo-gaśniczy, ufundowany przez Gminę Lubicz, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oraz Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Pojazd, który otrzymała OSP Lubicz to lekki wóz ratowniczo-gaśniczy, zaopatrzony m.in. w 200 l zbiornik oraz urządzenia ratownicze.

Piętnastolecie Marwitu 2008-08-29

Piętnastolecie Marwitu 2008-08-29

Soki Marwitu towarzyszą nam od piętnastu lat. W 1993 roku Maciej Jóźwicki rozpoczął działalność gospodarczą, która z czasem przekształciła się w spółkę Marwit, produkującą świeże soki. Najpierw były to wyłącznie soki z marchwi. Wkrótce oferta poszerzyła się o soki z innych warzyw i owoców. Dziś świeże soki ze Złej Wsi Wielkiej docierają do większości polskich miast. Są obecne również w sklepach w Berlinie. Jednodniowe soki z Marwitu w 2006 roku zagrały nawet w filmie – była to romantyczna komedia w reżyserii Ryszarda Zatorskiego „Tylko mnie kochaj”.

1000 osób na pokładzie CPP Toruń-Pacific 2008-08-12

1000 osób na pokładzie CPP Toruń-Pacific 2008-08-12

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, producent płatków śniadaniowych Nestle, zatrudnia już 1000 pracowników. To największy poziom zatrudnienia zanotowany przez spółkę od czasu jej powołania w 1990 roku. Jako „tysięczny” pracownik został zarejestrowany Michał Dąbrosz – mechanik automatyk, który trafił do firmy po odbyciu zasadniczej służby wojskowej. Michał jest od 11 lat strażakiem-ochotnikiem w OSP Lubicz. Pełni funkcje ratownika przedmedycznego, dowódcy i  operatora sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Brał udział niemal we wszystkich akcjach, do których wyjeżdżali w tym roku lubiccy strażacy. Gra na gitarze. Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej Michał otrzymał od prezesa CPP okolicznościową kartę identyfikacyjną oraz bukiet kwiatów, który wręczyła mu Małgorzata Szalewska, szefowa działu kadr i szkoleń.

Gratulacje dla mistrza świata! 2008-07-24

Gratulacje dla mistrza świata! 2008-07-24

Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific, firmy będącej głównym sponsorem Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific, podczas specjalnej konferencji prasowej pogratulował Michałowi Kwiatkowskiemu, zdobywcy tytułu mistrza świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas. Sponsor ufundował mistrzowi przenośny komputer.

Szósty Diament w kolekcji CPP 2008-06-21

Szósty Diament w kolekcji CPP 2008-06-21

Dwie toruńskie firmy: Apator SA i CPP Toruń-Pacific, producent płatków śniadaniowych  Nestle, otrzymały podczas sobotniej Letniej Wielkiej Gali Business Centre Club - największej organizacji polskich pracodawców - Diamenty 2008, nagrody dla firm Liderów Polskiego Biznesu. Apator zdobył Diament po raz trzeci, CPP Toruń-Pacific szósty. Diamenty 2008 to wyróżnienia dla przedsiębiorstw, które zdobyły statuetkę Lidera i w kolejnych latach poprawiają bądź utrzymują swoje notowania finansowe i udziały w rynku. Diamenty 2008 wyróżnionym przedsiębiorcom wręczała komisarz Danuta Hübner. Letnia Gala BCC, będąca wielkim, eleganckim piknikiem, odbyła się w sobotę na terenie Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Podczas gali panowie prezentują się w letnich muszkach, a panie zakładają finezyjne kapelusze. Wśród wyróżnionych firm znalazła się też Cykoria SA z Wierzchosławic - trzeci Diament.

Centrum Sztuki Współczesnej otwarte 2008-06-14

Centrum Sztuki Współczesnej otwarte 2008-06-14

Toruńskie Cetrum Sztuki Współczesnej w sobotę otworzyło swe podwoje dla zwiedzających. Toruńskie Centrum to pierwszy obiekt wybudowany po 1939 roku poświęcony w całości sztuce współczesnej. Artyści będą mogli wystawiać swe prace na imponującej powierzchni ponad 4000 metrów kwadratowych. Centrum stawia sobie za cel bycie nowoczesnym i prężnym ośrodkiem życia artystycznego. To tu ma znaleźć się regionalna kolekcja sztuki współczesnej. Centrum zamierza współpracować z innymi ośrodkami w Polsce i za granicą. Centrum stawia też na interdyscyplinarność, oprócz sztuki ma być pokazywany taniec, teatr i film. Otwarcie Centrum było wielkim wydarzeniem kulturalnym, medialnym, także towarzyskim.

CPP Toruń-Pacific wśród liderów Złotej Setki Pomorza i Kujaw 2008-06-02

CPP Toruń-Pacific wśród liderów Złotej Setki Pomorza i Kujaw 2008-06-02

30 maja w bydgoskiej Operze Nova, „Gazeta Pomorska” podsumowała dwunastą edycję rankingu "Złota Setka Pomorza i Kujaw”. CPP Toruń-Pacific znalazł się w ścisłej czołówce dużych przedsiębiorstw w kategorii „Efektywność wykorzystania kapitału”. Gala rozpoczęła się koncertem zespołu "Raz, Dwa, Trzy”. Po nim redakcja nagrodziła małe i średnie przedsiębiorstwa oraz osobno duże firmy. Zakłady mogły zdobyć wyróżnienia w kategoriach: przychody w 2007 roku, rentowność, efektywność kapitału oraz dynamika wzrostu przychodów. Oceniono też banki spółdzielcze. Najlepszy okazał się Bank Spółdzielczy z Brodnicy. Dodatkowo w plebiscycie "Mój bank” czytelnicy Gazety Pomorskiej oraz przedsiębiorcy wybrali najlepszą placówkę finansową.

Wywiad W. Sobieszaka dla pisma branżowego "Hurt i Detal" 2008-05-26

Wywiad W. Sobieszaka dla pisma branżowego "Hurt i Detal" 2008-05-26

O firmie, historii płatków, rynku i o sobie. Wywiad Wojciecha B. Sobieszaka, prezesa CPP Toruń-Pacific, dla pisma branżowego "Hurt i Detal". "Muszę utrzymywać kondycję fizyczną. W wolnej chwili jest to rower, bieganie, siłownia. Kondycja fizyczna na takim stanowisku jest niezbędna - jak dobra forma dla boksera na ringu. Nie mogę pozwolić, by dać się powalić byle ciosem" - tak prezes Sobieszak kończy obszerną wypowiedź dla miesięcznika. Przeczytaj wywiad >>>

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki 2008-04-25

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki 2008-04-25

Z okazji kolejnej, już ósmej, edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki ukazał się specjalny, festiwalowy dodatek Gazety Wyborczej. Popularyzujący naukę festiwal jest największą tego typu imprezą w Polsce północnej. Wśród informacji dotyczących festiwalu i programu tegorocznej edycji, Gazeta Wyborcza zmieściła w festiwalowym dodatku wywiad z  Wojciechem B. Sobieszakiem, prezesem firmy Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, która objęła mecenatem 8. edycję Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Pożar na niby, ale ćwiczenia na poważnie 2008-04-24

Pożar na niby, ale ćwiczenia na poważnie 2008-04-24

Prawie 30 jednostek straży pożarnej, zawodowych i ochotniczych, bojowe wozy gaśnicze, lekkie samochody ratownicze, najwyższy w Toruniu wysięgnik gaśniczy, motopompy i polowa kuchnia, w odwodzie policja i pogotowie ratunkowe – wszystko po to, by ugasić niebezpieczny pożar fabryki i magazynu CPP Toruń-Pacific w Lubiczu. Było groźnie, bo ogień przedostał się przez niedomknięte drzwi ogniowe z magazynu dobowego fabryki do potężnego magazynu surowców. Jedna osoba doznała niewielkich obrażeń. Na szczęście to tylko ćwiczenia, ale o tym jednostki biorące udział w akcji dowiedziały się dopiero na miejscu w Lubiczu.

Płatki Nestle z Torunia godne zaufania Polaków 2008-04-23

Płatki Nestle z Torunia godne zaufania Polaków 2008-04-23

Polak zaczyna dzień od powstających w Toruniu płatków śniadaniowych Nestle, ogląda najchętniej TVN, telefonuje telefonem Nokia, korzystając z usług Ery GSM. Do pracy najchętniej jeździ Volkswagenem. Obiad zje z Winiarami, a maila wyśle z komputera Toshiby. Na wakacje pojedzie z Orbis Travel i zapłaci za to kartą Visa. We środę na gali Readers Digest Trusted Brands ogłoszono wyniki największego w Europie badania konsumenckiego, w którym także Polacy wybierali swoje ulubione marki, które darzą największym zaufaniem.

CPW GLOBE Award za sprawny eksport 28-03-2008

CPW GLOBE Award za sprawny eksport 28-03-2008

11 marca w Szwajcarii podczas konferencji Growth poświęconej rozwojowi Cereal Patrners Worldwide, którego firma Toruń-Pacific jest częścią od 1994 roku, rozdano po raz ósmy nagrody specjalne CPW GLOBE Awards. Zespół pracowników CPP zaangażowanych w projekt Inter-Market Supply otrzymał nagrodę za reorganizację łańcucha zaopatrzenia rynków zagranicznych obsługiwanych przez CPP, co zostało potwierdzone uzyskaniem certyfikatu Nestle IMS Certification. Jest to pierwszy certyfikat dla zakładu CPW, pierwszy dla Nestle w Europie i trzeci w skali globalnej Nestle. Dodatkowo, punktacja zespołu w tej surowo wydawanej ocenie, wyniosła 85%, znacznie powyżej wymaganej poprzeczki, oraz powyżej najlepszej osiągniętej dotychczas oceny w skali światowej Nestle! Rynkiem roku ogłoszono RUMUNIĘ, która osiągnęła 60% wzrost wolumenu sprzedaży! Rumunia jest częścią regionu CPW Central Europe, którym kieruje Wojciech Sobieszak, prezes CPP.

Anioł 40-lecia toruńskich "Nowości" za wspieranie kolarstawa, edukacji i nauki 2008-02-29

Anioł 40-lecia toruńskich "Nowości" za wspieranie kolarstawa, edukacji i nauki 2008-02-29

W piątkowy wieczór (29 lutego 2008 r.) na scenie toruńskiego Dworu Artusa, podczas gali z okazji 40-lecia dziennika „Nowości”, Wojciech Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific otrzymał prestiżowe wyróżnienie gazety. Anioła 40-lecia kapituła przyznała za wspieranie kolarstwa, kultury i edukacji. Wśród wyróżnionych Aniołami znaleźli się również: prof. Aleksander Wolszczan, słynny astronom i odkrywca, Ryszard Kowalski, prezes TKKF w Toruniu, popularyzator aktywności fizycznej. Statuetkę Anioła redakcja przyznała także IV LO, by wyróżnić tę szkołę za doskonałe wyniki edukacyjne i czołowe od lat miejsca w rankingach. Specjalnego Anioła na 40-lecie redakcja przyznała też Toruniowi i jego mieszkańcom. To nagroda za to, że gazeta istnieje w tym mieście, a ludzie wciąż ją chętnie czytają. Nagrodę odebrał Waldemar Przybyszewski, przewodniczący Rady Miasta.

Wielka gala Liderów Biznesu 2008-02-09

Wielka gala Liderów Biznesu 2008-02-09

9 lutego 2008 r. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, odbyła się Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, wieńcząca XVII edycję konkursu Lider Polskiego Biznesu. W tegorocznej Gali wśród blisko 2 tysięcy gości znaleźli się – obok najlepszych przedsiębiorców z całej Polski – członków BCC, także członkowie rządu, parlamentarzyści, dyplomaci, wybitni przedstawiciele świata kultury, nauki, publicystyki oraz duchowieństwo. Podczas części oficjalnej Gali wręczono Nominacje do tytułu Lidera Polskiego Biznesu, a laureaci otrzymali Złote Statuetki. Wręczona została również Nagroda Specjalna BCC – Złotą Statuetkę odebrał prof. Władysław Bartoszewski.

12. Wielki Bal Charytatywny Rotary Club Toruń 2008-01-19

12. Wielki Bal Charytatywny Rotary Club Toruń 2008-01-19

W sobotę 19 stycznia 2008 r. toruńscy rotarianie oraz przyjaciele Rotary Club Toruń bawili się w toruńskim Dworze Artusa na 12. już Wielkim Balu Charytatywnym RTC. W wyniku licytacji i loterii fantowej udało się zebrać około 16.000 zł. Kwota w całości zasili Rotariański Fundusz Edukacyjny. Zabawę poprowadził Dariusz Bereski, aktor Teatru Wilama Horzycy w Toruniu. Jedną z atrakcji balu był występ zawodowej pary tanecznej z Wrocławia.