Podczas wigilijno-noworocznego spotkania kadry kierowniczej Cereal Partners Poland Toruń-Pacific z udziałem Piotra Całbeckiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, 10 pracowników zostało wyróżnionych tytułem PRACOWNIK ROKU 2007. Wojciech Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific, otrzymał z kolei prestiżową statuetkę „Stella Copernicana” z nr. 1 ufundowaną przez Książnicę Kopernikańską w Toruniu, za wieloletni mecenat nad zbiorami specjalnymi Książnicy. Statuetkę wręczyli Teresa Szymorowska, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej – Książnicy Kopernikańskiej, oraz prof. dr hab. Ireneusz Mikołajczyk, członek Kapituły Nagrody „Stella Copernicana”. Na zdjęciu Pracownicy Roku wraz Marszałkiem, Przewodniczących Rady Nadzroczej CPP, prof. Bohdanem Godziszewskim, dyrekcją Książnicy i Prezesem CPP. Podczas uroczystości została również pożegnana odchodząca na emeryturę Wanda Hałas.
Erin Keefe została pierwszą laureatką Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Karol Szymanowski im memoriam” – Toruń 2007. Amerykanka podczas finałowego koncertu odebrała główną nagrodę 10.000 dolarów, ufundowaną przez Ministerstwo Kultury oraz statuetkę Kopernikańskiego astrolabium, której fundatorem jest firma Cereal Partners Poland Toruń-Pacific.
Podczas finału XV edycji Medalu Europejskiego, płatki Nestle Fitness, oferowane przez Cereal Partners Poland, otrzymały Medal Europejski. Nestle Fitness to znana marka płatków śniadaniowych z pełnego ziarna pszenicy, które nie tylko w Europie cieszą się powodzeniem, zwłaszcza wśród pań dbających o linię. CPP Toruń-Pacific wprowadził Nestle Fitness na polski rynek w lutym 2002 roku. Obecnie Nestle Fitness są dostępne w czterech wariantach: z owocami, z czekoladą, z jogurtem i w wersji podstawowej, bez dodatków. W Polsce rośnie zainteresowanie produktami pełnoziarnistymi, gdyż zawierają stosunkowo małe ilości tłuszczów, zwłaszcza tłuszczów nasyconych, są dobrym składnikiem diety niskocholesterolowej i są pomocne w utrzymaniu właściwej wagi ciała.
W październiku mijają trzy lata, odkąd zarząd CPW utworzył Region Europa Centralna, powierzając misję kierowania regionem Wojciechowi Sobieszakowi. Cereal Partners Central Europe to rynek 8 państw: Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji i Węgier, gdzie mieszka łącznie 90 mln osób. Przychód ze sprzedaży w Regionie CE stanowi około 10% globalnego obrotu CPW. Stolicą regionu jest Toruń. Działania prowadzone w regionie koordynuje Marek Michalik - Assistant Regional Director CPW Central Europe.
Już w przyszłym roku Toruń i Bydgoszcz będzie można uznać za miasta, gdzie problem bezrobocia nie istnieje – prognozuje Adam Horbulewicz, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, który przedstawił analizy dotyczące rynku pracy w Kujawsko-Pomorskim przedsiębiorcom skupionym w Loży Toruńskiej Business Centre Club. Spotkanie, na które prócz przedsiębiorców i zaproszonego gościa licznie przybyli parlamentarzyści ubiegający się o reelekcję, odbyło się 8 października w toruńskim Hotelu Spichrz.
W sobotę 18 sierpnia w Lubiczu Dolnym odbyły się uroczystości związane ze 130-leciem tutejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Lubicka Ochotnicza Straż Pożarna na trwale wpisała się nie tylko w historię Lubicza, ale i Pomorza. Jest jedną z najdłużej działających na Pomorzu jednostek OSP. Z okazji rocznicy Zarząd Główny Związku OSP przyznał Jednostce Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza – wybitnego polskiego pożarnika, społecznika i twórcy międzywojennego Związku OSP.
Michał Kwiatkowski (Toruński Klub Kolarski Pacific) wywalczył w sobotę 21 lipca tytuł Mistrza Europy Juniorów w wyścigu ze startu wspólnego. Lider Pucharu świata na mecie w Sofii uniósł ręce w górę w geście zwycięstwa. Mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców w Sofii na długo zapadną w pamięci kibiców kolarstwa w Polsce. Biało-czerwoni zdobyli tam pierwsze historyczne medale w kategorii juniorów, w dodatku we wszystkich trzech kolorach. Dwa z nich wywalczył Michał Kwiatkowski - pierwszoroczny junior toruńskiego Pacifiku. 25 lipca w siedzibie sponsora obyła się konferencja prasowa, na której gratulacje mistrzowi złożył m.in. Wojciech Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific, firmy będącej głównym sponsorem Klubu od 1994 roku.
Podczas sobotniej (23.06.2007) Wielkiej Letniej Gali Business Centre Club na warszawskim Służewcu najlepsze polskie firmy, które zdobyły statuetki Lidera Polskiego Biznesu i utrzymały w kolejnych latach swoją pozycję rynkową oraz bardzo dobre wyniki finansowe, zostały uhonorowane Diamentami do złotych statuetek. Wśród wyróżnionych przedsiębiorstw znalazła się firma Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, która otrzymała piąty Diament do złotej statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Wojciech Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific odebrał Diament z rąk Piotra Grzegorza Woźniaka, ministra gospodarki oraz Marka Goliszewskiego, prezesa BCC.
Andrzej Kaszta, który od maja jest dyrektorem Urzędu Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy, uspokajał biznesmenów zrzeszonych w Loży Toruńskiej Business Centre Club, że priorytetem UKS jest ściganie przestępców podatkowych, nie zaś nękanie kontrolami uczciwych przedsiębiorców. Biznesmeni zapoznali się też ze stanem przygotowań Torunia do udziału w projekcie Europejska Stolica Kultury oraz Energi SA do uwolnienia rynku dystrybucji energii elektrycznej.
CPP Toruń-Pacific jest jedną z najefektywniejszych polskich firm. Znalazł się na 2. miejscu wśród firm przemysłowych w rankingu ROCE opublikowanym przez "Manager Magazin". Ranking zawierający jedynie 100 najefektywniejszych polskich przedsiębiorstw powstaje przy współpracy firmy doradczej Kolaja&Partners w wyniku analizy sprawozdań finansowych 500 największych działających w Polsce firm. O miejscu na liście decyduje wartość wskaźnika ROCE (Return on Capital Employed), określającego wysokość zwrotu na zaangażowanym kapitale. ROCE zależy od wielu czynników, przede wszystkim jednak od jakości zarządzania i jego efektywności.
CPP Toruń-Pacific włączył się w toruńskie obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska, fundując drzewka i iglaki, które zdobić będą skwery wokół Starego Miasta. Kilka najdorodniejszych roślin w przeddzień Światowego Dnia Ochrony Środowiska zasadzili m. in. Michał Zaleski, prezydent Torunia, Waldemar Przybyszewski, przewodniczący Rady Miasta i Wojciech Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific. Będą rosły u zbiegu Chełmińskiej i Czerwonej Drogi, przed jedynym w mieście multipleksem. Drzewa i krzewy ufundowane przez CPP Toruń-Pacific w poprzednich latach zdobią Bulwar Filadelfijski, skwer przy "Harmonijce" oraz Nadwiślańskie Błonia.
O rentowności przedsiębiorstw w naszym województwie, jak pracownicy starają się o wyższe wynagrodzenia, jak rozmowę o podwyżce odbiera pracownik, a jak szef - między innymi o tym mówił w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Wojciech B. Sobieszak, prezes zarządu CPP Toruń-Pacific, jednej z największych firm województwa kujawsko-pomorskiego.
CPP Toruń-Pacific jest dziesiątą firmą Pomorza i Kujaw. Taką pozycję zajęła firma w zestawieniu 100 największych przedsiębiorstw województwa kujawsko-pomorskiego. Gazeta Pomorska ogłosiła wyniki rankingu „Zlota Setka Pomorza i Kujaw” po raz jedenasty. Wojciecha Sobieszaka, prezesa CPP reprezentował Jarosław Kordalski, dyrektor sprzedaży - członek zarządu, który odebrał dyplom z rąk Marka Trzebiatowskiego, prezesa grupy Gazeta Pomorska Media. Kordalski na scenę wchodził dwa razy, bowiem CPP Toruń-Pacific znalazł się również w zestawieniu największych eksporterów. Ranking podstawowy, który opracowany jest na bazie analizy wskaźników ekonomicznych przedsiębiorstw, otworzyła grupa Mondi Packaging Paper Świecie SA.
Tegoroczna edycja Festiwalu Probaltica rozpoczęła się - jak co roku - 1 maja, nota bene jest to dzień urodzin Henryka Gizy, twórcy i dyrektora Festiwalu. Podczas inauguracyjnego koncertu między murami Fosy Staromiejskiej Torunia rozbrzmiała opera "Bolesław Śmiały" Ludomira Różyckiego z librettem Stanisława Wyspiańskiego. Zarówno muzycy, jak i soliści wystąpili w historycznych strojach z epoki średniowiecza. Mecenasem Festiwalu, który odbywa się pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych RP, Ministra Kultury, Marszałka Województwa oraz Prezydenta Torunia, już kolejny rok z rzędu jest Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. W specjalnym festiwalowym dodatku "Rzeczpospolitej" ukazał się wywiad z Wojciechem B. Sobieszakiem, prezesem CPP Toruń-Pacific, o roli mecenatu.
Czy warto inwestować w lotnisko w Toruniu? Na to pytanie odpowie badanie prowadzone przez naukowców Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wspólnie z magistratem. "Gazeta Wyborcza" o przyszłość toruńskiego lotniska pyta polityków, biznesmenów i czytelników. W dyskusji głos zabrał także Wojciech Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific, który w 2006 roku przeleciał rejsowymi samolotami 29 375 mil. Sobieszak w artykule pisze m. in.: "Jeśli marzymy o tym, by niebawem z Toruń Airport dolecieć na Heathrow, to obawiam się, że jest to mrzonka".
Tablice upamiętniające wybitnych założycieli Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, profesorów Bronisława Jamontta oraz Tymona Niesiołowskiego, zostały odsłonięte w gmachu Wydziału przy ulicy Sienkiewicza w Toruniu. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia przedsięwzięcia ze strony Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Firma pokryła koszt odlewu jednej z tablic zaprojektowanych przez artystów wykładających na Wydziale.
"Gazeta Wyborcza" w Toruniu przedstawia cykl publikacji poświęconych przyszłosci Torunia. Głos w dyskusji zabrał także Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific. "Hodowania kompleksów nam nie trzeba, tym bardziej walenia się w nieswoje piersi - z artykułem Sławomira Łopatyńskiego "Siedem grzechów mojego miasta" - polemizuje Wojciech Sobieszak. Przeczytaj artykuł >>>
Co zrobić, by ożywić rozwój gospodarczy w Kujawsko-Pomorskim? Jak zatrzymać tu młodych i wykształconych ludzi? Co powinno być wizytówką Regionu? Na te i inne pytania podczas spotkania w Loży Toruńskiej Business Centre Club odpowiadał Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W spotkaniu, które odbyło się 5 lutego 2007 r. w Hotelu Spichrz, oprócz przedsiębiorców zrzeszonych w BCC uczestniczyli parlamentarzyści i samorządowcy.
W sobotni wieczór (20 stycznia 2007 r.) w toruńskim Dworze Artusa bawili się toruńscy rotarianie i ich przyjaciele na dorocznym 11. już Rotariańskim Balu Charytatywnym. Gwiazdą wieczoru była Krystyna Giżowska, wykonawczyni wielu niezapomnianych przebojów, m. in. „Nie było Ciebie tyle lat” czy „W drodze do Fontainblau”. Do tańca przygrywał zespól Hot Jazz Band Piotra Klimka. Wystąpiły też profesjonalne pary taneczne.
Ruszyła naganka, zagrzmiały strzały – padło 7 lisów i 2 dziki. Ostatnie w 2006 roku polowanie Koła Łowieckiego „Głuszec” zgromadziło niemal wszystkich myśliwych należących do Koła. Uroczysty pokot odbył się przy pamiątkowym kamieniu „Głuszca” w kniei Leśnictwa Załachowo na Pałukach.