• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Wspólnicy dają Zarządowi CPP zielone światło na kolejny rok, 2024-03-21

Wspólnicy dają Zarządowi CPP zielone światło na kolejny rok, 2024-03-21

Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników oceniło pracę Zarządu Cereal Partners Poland Toruń-Pacific (CPP) w 2023 roku. Wyniki spółki uzyskane w ubiegłym roku zostały pozytywnie ocenione, mimo że nie spełniły wszystkich oczekiwań Właścicieli, które zostały postawione w planie budżetowym na 2023 r. Zarząd uzyskał absolutorium i w niezmienionym składzie pokieruje firmą przez kolejny rok. Właścicieli spółki, firmy Societe des Produits Nestlé SA i General Mills International S.Á.RL, reprezentował Wojciech B. Sobieszak, przewodniczący Rady Nadzorczej.

Nestlé Corn Flakes Made in Toruń, 2024-03-13

Nestlé Corn Flakes Made in Toruń, 2024-03-13

Bezglutenowe płatki kukurydziane Nestlé Corn Flakes, produkowane w toruńskiej fabryce Cereal Partners Poland Toruń-Pacific (CPP), zdobyły certyfikat „Made in Toruń”. Z rąk prezydenta miasta Michała Zaleskiego odebrał go Wojciech B. Sobieszak, przewodniczący Rady Nadzorczej CPP. Gala wręczenia certyfikatów odbyła się 13 marca w Nicolaus Bank Cafe. 

Bal to przyjemny sposób pomagania, 2024-01-20

Bal to przyjemny sposób pomagania, 2024-01-20

20 stycznia 2024 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się już po raz 12. Marszałkowski Bal Dobroczynny – dochód z balu wsparł potrzebujących z województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród beneficjentów balu był Dom Pomocy Społecznej z Grabia. Darowiznę na jego rzecz w imieniu Cereal Partners Poland Toruń-Pacific przekazał Wojciech B. Sobieszak, przewodniczący rady nadzorczej.

Pierwsza wizyta w Polsce, 2023-10-04

Pierwsza wizyta w Polsce, 2023-10-04

Emily Thomas, która od lipca piastuje funkcję prezesa zarządu i dyrektora zarządzającego Cereal Partners Worldwide, po raz pierwszy odwiedziła Polskę. Wizyta była okazją do bliższego poznania zespołu Cereal Partners Poland Toruń-Pacific oraz zarządzanego przez niego biznesu, w tym obu fabryk w Toruniu i Lubiczu.

Od wieku w Grabiu pomagają dzieciom i młodzieży, 2023-08-26

Od wieku w Grabiu pomagają dzieciom i młodzieży, 2023-08-26

Firmę Cereal Partners Poland Toruń-Pacific (CPP) z Domem Pomocy Społecznej w Grabiu, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety, łączą szczególne relacje. Dom znajduje się na liście stałych odbiorców pomocy rzeczowej oferowanej przez CPP. Dzięki temu płatki i zbożowe batoniki Nestlé weszły na stałe do menu podopiecznych domu. Są to dzieci, młodzież, ale też dorośli z niepełnosprawnością intelektualną. Podopiecznym pomagają też pracownicy firmy w ramach wolontariatu. Gratulacje od CPP z okazji Jubileuszu siostrom elżbietankom, prowadzącym dom od momentu jego powstania, złożył Wojciech B. Sobieszak, przewodniczący Rady Nadzorczej CPP.

Od 20 lat w Lubiczu powstają batoniki Nestlé, 2023-08-25

Od 20 lat w Lubiczu powstają batoniki Nestlé, 2023-08-25

Od 2003 roku w Lubiczu przy ul. Małgorzatowo powstają batoniki śniadaniowe Nestlé. Dziś Zakład w Lubiczu jako jedyny w całej grupie Cereal Partners Worldwide dostarcza batoniki do niemal 60 państw na całym świecie. 80% produkcji trafia na eksport. Z okazji 20-lecia fabryki odbył się piknik rodzinny dla pracowników Lubicza. Poprzedziło go spotkanie zarządu Cereal Partners Poland Toruń-Pacific z lokalnymi władzami.

55-lecie Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, 2023-06-23

55-lecie Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, 2023-06-23

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu świętuje w 2023 roku jubileusz 55-lecia istnienia. Kulminacją obchodów rocznicowych były uroczystości 22 czerwca w Auli UMK. Wśród zaproszonych gości był Wojciech B. Sobieszak, przewodniczący Rady Nadzorczej Cereal Partners Poland Toruń-Pacific (CPP). Dzień później, w ramach jubileuszu, odbyło się Forum Gospodarcze organizowane razem z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Jednym z prelegentów również był W. Sobieszak.

Spotkanie po latach w Alma Mater w Trzemesznie, 2023-05-28

Spotkanie po latach w Alma Mater w Trzemesznie, 2023-05-28

Po 52. latach od matury ponownie spotkaliśmy się w murach Alma Mater, czyli Liceum Ogólnokształcącego im. Michała Kosmowskiego w Trzemesznie. To druga po poznańskiej Marysińce, najstarsza w Poznańskiem szkoła ponadpodstawowa.

BIZNESHUB - tu nauka łączy się z przedsiębiorczością, 2022-03-30

BIZNESHUB - tu nauka łączy się z przedsiębiorczością, 2022-03-30

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zainaugurował działalność BIZNESHUBU - wydziałowego centrum współpracy z biznesem. W uroczystym otwarciu - poza członkami społeczności akademickiej - udział wzięli m. in. przedstawiciele działającej przy Wydziale Rady Biznesu. Wśród nich obecny był Wojciech B. Sobieszak, przewodniczący Rady Nadzorczej Cereal Partners Poland Toruń-Pacific.

Zarząd w dotychczasowym składzie na kolejny rok, 2023-03-20

Zarząd w dotychczasowym składzie na kolejny rok, 2023-03-20

Zgromadzenie Wspólników Cereal Partners Poland Toruń-Pacific (CPP) pozytywnie oceniło pracę Zarządu spółki w 2022 roku. Udziałowców CPP, a więc firmy Societe des Produits Nestlé SA i General Mills International S.Á.RL, reprezentował Wojciech B. Sobieszak, przewodniczący Rady Nadzorczej. Pokreślił, że wspólnicy wystawiają całemu zespołowi CPP oraz Zarządowi firmy, kierowanemu przez prezesa Aleksandra Wasilewskiego, wysoką notę.  

Kolarstwo - wspólna pasja od niemal 30 lat, 2023-01-24

Kolarstwo - wspólna pasja od niemal 30 lat, 2023-01-24

W przyszłym roku minie 30 lat współpracy Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific z producentem płatków śniadaniowych, dziś oferowanych pod marką Nestlé. Wojciech B. Sobieszak, piastujący obecnie funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, rozpoczął tę biznesową przygodę z kolarstwem, która trwa do dziś. Dzięki stabilności finansowej, gwarantowanej przez Głównego Sponsora, TKK mógł zapewnić dobry start i rozwijanie kolarskiej pasji utalentowanej młodzieży, m.in. Michałowi Kwiatkowskiemu, Michałowi Gołasiowi, Łukaszowi Wiśniowskiemu, Łukaszowi Owsianowi, Katarzynie Niewiadomej, Karolinie Karasiewicz, Karolinie Kumiędze i wielu, wielu innym. Zawodniczki TKK Pacific ruszają w kolejny sezon w koszulkach z logo płatków śniadaniowych i zbożowych batoników Nestlé FITNESS. Na zdjęciu W. B. Sobieszak z trenerem Leszkiem Szyszkowskim.

Silni ludzie tworzą piękne czasy, 2022-12-19

Silni ludzie tworzą piękne czasy, 2022-12-19

Tradycji stało się zadość i na świątecznym spotkaniu podsumowującym rok 2022 w firmie Cereal Partners Poland Toruń-Pacific najlepsi pracownicy otrzymali nagrody finansowe oraz statuetki "Pracownika Roku"! Wyróżnienia - połączone z gratyfikacją finansową - otrzymali też laureaci Nagrody Specjalnej Prezesa Zarządu CPP. Prezes firmy, Aleksander Wasilewski, odebrał nagrodę „Cor Bonum”, przyznaną przez Caritas Diecezji Toruńskiej za wieloletnie wspieranie działań Caritas w niesieniu pomocy potrzebującym. Świąteczne pozdrowienia w imieniu udziałowców przekazał całemu zespołowi CPP Toruń-Pacific Wojciech B. Sobieszak, przewodniczący Rady Nadzorczej firmy. Honorowym gościem wydarzenia był Marek Olszewski, starosta toruński.

Inauguracja roku na WNEiZ UMK, 2022-10-05

Inauguracja roku na WNEiZ UMK, 2022-10-05

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu była okazją do złożenia uroczystego ślubowania przez studentów I roku, ale także wręczenia wyróżnień osobom zasłużonym dla Wydziału. Medal otrzymał m.in. Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski i jednocześnie absolwent Wydziału. Wojciech Sobieszak, przewodniczący wydziałowej Rady Biznesu, zachęcał studentów rozpoczynających studia wyższe, by jak najefektywniej wykorzystali czas swojej edukacji.

Dobra diagnoza rynku to podstawa, 2022-05-31

Dobra diagnoza rynku to podstawa, 2022-05-31

Na przełomie maja i czerwca gościliśmy w Polsce Luca Imberta, wiceprezesa Cereal Partners Worldwide i Dyrektora Regionu Europejskiego. Wizytował sklepy spożywcze, oceniając ekspozycje płatków śniadaniowych Nestlé. Odwiedził fabrykę Cereal Partners Poland w Toruniu, która jest w trakcie kolejnych inwestycji. Zespół Cereal Partners Poland i Klastra Europy Centralnej CPW przedstawił mu plany biznesowe na najbliższe miesiące.

Zarząd z absolutorium, 2022-03-09

Zarząd z absolutorium, 2022-03-09

Wszyscy członkowie zarządu Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, z prezesem zarządu Aleksandrem Wasilewskim na czele, uzyskali od Zgromadzenia Wspólników absolutorium za rok 2021. Oznacza to, że będą kontynuować misję prowadzenia firmy w niezmienionym składzie również w roku 2022. 

Rok automatyzacji i cyfryzacji, 2021-12-14

Rok automatyzacji i cyfryzacji, 2021-12-14

– Nie ma sukcesu bez pracy zespołowej. Wszyscy nagrodzeni podkreślali i dziękowali za wsparcie kolegów, koleżanek, przełożonych, bez którego nie byliby w stanie osiągnąć sukcesu. Kontynuujcie i wspierajcie pracę zespołową, a sukcesy przyjdą same – tymi słowami zwrócił się Wojciech Sobieszak, przewodniczący Rady Nadzorczej Cereal Partners Poland do pracowników firmy podczas podsumowania roku. Po raz drugi w historii firmy zostało ono przeprowadzone w trybie zdalnym.

Studenci wracają na uczelnię, 2021-10-05

Studenci wracają na uczelnię, 2021-10-05

Po roku przerwy wróciła w tradycyjnej formule inauguracja roku akademickiego na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po okresie pandemicznych obostrzeń i zdalnej nauki, studenci wracają w mury uczelni. Radości z tego powodu nie krył prof. dr hab. Jerzy Boehlke, dziekan Wydziału. Studentów na uroczystej inauguracji w Auli UMK powitał też Wojciech B. Sobieszak, który przewodniczy wydziałowej Radzie Biznesu. Naukę w roku akademickim 2021-2022 rozpoczyna na WNEiZ 1700 żaków.

Prawdziwa wizyta po przerwie, 2021-09-23

Prawdziwa wizyta po przerwie, 2021-09-23

Luc Imbert, wiceprezes Cereal Partners Worldwide (CPW), po niemal dwuletniej nieobecności spowodowanej pandemią, odwiedził Polskę i spotkał się „w realu” z zespołem toruńskiego producenta płatków śniadaniowych Nestlé. Cereal Partners Poland Toruń-Pacific (CPP) od 1994 roku jest częścią grupy CPW, której udziałowcami są amerykański General Mills i szwajcarskie Nestlé. Luc Imbert podczas wizyty w Polsce odwiedził sklepy detaliczne w Warszawie i Toruniu, oceniając jakość ekspozycji wyrobów śniadaniowych Nestlé, wizytował też fabryki  CPP w Toruniu, tu odbywa się produkcja płatków,  i Lubiczu, gdzie wytwarzane są przede wszystkim zbożowe batoniki.

Medal na 100-lecie polskiej sceny, 2021-05-30

Medal na 100-lecie polskiej sceny, 2021-05-30

Z okazji 100-lecia polskiej sceny teatralnej w Toruniu Teatr Wilama Horzycy przyznał specjalne wyróżnienia dla wypróbowanych przyjaciół. Wśród uhonorowanych jubileuszowym medalem Teatru znalazł się Wojciech B. Sobieszak. To za jego prezesury firma Cereal Partners Poland Toruń-Pacific wielokrotnie fundowała specjalne nagrody najpopularniejszym aktorom, wspierała też produkcję autorskich przestawień Teatru, m.in. „Pięciu róż dla Jennifer” czy „Wesela” w rockowej odsłonie. Od 2020 roku W. B. Sobieszak przewodniczy Radzie Nadzorczej firmy.

Inauguracja Rady Biznesu WNEiZ UMK, 2021-04-23

Inauguracja Rady Biznesu WNEiZ UMK, 2021-04-23

Jerzy Boehlke, dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu powołał Wojciecha B. Sobieszak oraz Małgorzatę Szalewską-Urbańską, oboje reprezentują firmę Cereal Partners Poland Toruń-Pacific (CPP), w skład Rady Biznesu Wydziału w kadencji 2021-2025. Funkcję przewodniczącego Rady Biznesu powierzył W. Sobieszakowi.

Wspólnicy chwalą zarząd, 2021-03-09

Wspólnicy chwalą zarząd, 2021-03-09

Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Cereal Partners Poland zatwierdziło sprawozdanie Zarządu Spółki za rok 2020, udzielając absolutorium wszystkim jego członkom i przedłużając ich mandat na kolejne 12 miesięcy. Aleksander Wasilewski pełni rolę prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego (na zdjęciu w głębi).

Odznaka Powiatu na podsumowanie roku, 2020-12-18

Odznaka Powiatu na podsumowanie roku, 2020-12-18

Pełen niepewności rok kończy się dla CPP Toruń-Pacific, producenta płatków śniadaniowych i zbożowych batoników Nestlé, pewnym zwycięstwem. Wskazują na to dobre rezultaty finansowe firmy i poprawione udziały na rynku. Podczas podsumowania roku – przeprowadzonego po raz pierwszy w historii firmy w trybie on-line – wyróżnienia otrzymali najlepsi pracownicy, a goście honorowi spotkania Marek Olszewski, starosta toruński i Paweł Polikowski, przewodniczący Rady Powiatu, odznaczyli Wojciecha B. Sobieszaka, przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy, za zasługi na rzecz Powiatu Toruńskiego.

Fitnesski dziękują Partnerom Klubu, 2020-12-18

Fitnesski dziękują Partnerom Klubu, 2020-12-18

Pandemia nie powstrzymała Fitnessek ani przed kolejnymi świetnymi wynikami sportowymi w niezwykle dziwnym sezonie sportowym, ani przed tym, by powiedzieć o nich swoim wypróbowanym Partnerom. Oczywiście w reżymie sanitarnym i z zachowaniem dystansu. Takim sprawdzonym w boju Przyjacielem Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific jest Wojciech B. Sobieszak, przewodniczący Rady Nadzorczej CPP Toruń-Pacific, firmy będącej od 1994 roku Głównym Sponsorem Klubu. To właśnie decyzje W. Sobieszaka sprzed ponad ćwierćwiecza, kiedy kierował firmą jako prezes zarządu, zaowocowały długofalową współpracą. Decyzję o jej kontynuowaniu w roku 2021 podjął następca   Aleksander Wasilewski.

Lekkoatleci cenią płatki śniadaniowe Nestlé, 2020-10-01

Lekkoatleci cenią płatki śniadaniowe Nestlé, 2020-10-01

29. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, rozegrane w lutym br. w Toruniu, były jedną z ostatnich imprez sportowych, przeprowadzoną w „normalnym” trybie, przed ogłoszeniem pandemii. Wydatnej pomocy organizatorom zawodów udzieliła firma Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, przekazując uczestnikom wyroby śniadaniowe, w tym cenione przez sportowców, dodające energii, zbożowe batoniki Nestlé. W zawodach wzięło udział niemal 3000 sportowców. 

"Złota Setka Pomorza i Kujaw" z dystansem, 2020-09-07

Gala „Złotej 100 Pomorza i Kujaw” zebrała tradycyjnie kwiat regionalnego biznesu, regionalne władze i przedstawicieli świata nauki. „Gazeta Pomorska” po raz 24 ogłosiła ranking największych firm Pomorza i Kujaw. Tegoroczne podsumowanie przebiegało w niecodziennych okolicznościach covidowych obostrzeń: na wejściu rozdawano maseczki, zbierano oświadczenia o stanie zdrowia, laureaci na scenie stali w obowiązkowym dystansie, a widownia była wypełniona tylko w połowie.

Długa zawodowa droga - wywiad z W. B. Sobieszakiem, 2020-07-20

Długa zawodowa droga - wywiad z W. B. Sobieszakiem, 2020-07-20

Wojciech B. Sobieszak do 31 grudnia był prezesem Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Na łamach "Strefy Biznesu” opowiada o swej krętej i długiej zawodowej drodze. Wiodła od krochmalu do płatków śniadaniowych Nestlé. Przeczytaj cały numer „Strefy Biznesu”, wyd. czerwiec lipiec 2020 >>>

Wojciech B. Sobieszak w Piernikowej Alei Gwiazd, 2020-06-26

Wojciech B. Sobieszak w Piernikowej Alei Gwiazd, 2020-06-26

Wojciech B. Sobieszak, wieloletni prezes Cereal Partners Toruń-Pacific oraz Prof. Andrzej Kossakowski z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odsłonili swoje Katarzynki w toruńskiej Piernikowej Alei Gwiazd. Obydwaj zasłużeni dla Torunia panowie dołączyli do grona wybitnych osób, które od 2003 roku są uwieczniane w alei przed Dworem Artusa. 

150 dni prezesury w cieniu pandemii, 29 maja 2020

150 dni prezesury w cieniu pandemii, 29 maja 2020

29 maja minęło dokładnie 150 dni prezesury Aleksandra Wasilewskiego. Przebiegły one w cieniu pandemii Covid-19. Wojciech B. Sobieszak, przewodniczący Rady Nadzorczej Cereal Partners Poland Toruń-Pacific pozytywnie ocenia podejmowane w kryzysie działania zarządu spółki. Pozwoliły one zabezpieczyć pracowników przed zarażeniem koronawirusem na terenie zakładu, utrzymać ciągłość produkcji i zachować miejsca pracy.

Ważna misja przemysłu spożywczego w walce z COVID-19, 2020-04-02

Ważna misja przemysłu spożywczego w walce z COVID-19, 2020-04-02

Mierzymy się z bezprecedensowym kryzysem, którego skutków nikt z nas nie zna. Pandemia COVID-19 ma wpływ na cały świat i każdego z nas z osobna. Koronawirus stanowi zagrożenie dla życia ludzi i światowej ekonomii. Jestem dumny z tego, jak zespół Cereal Partners Poland Toruń-Pacific organizuje swoją pracę, by w bezpieczny dla pracowników sposób realizować swą jeszcze ważniejszą w tych dniach misję – dostarczać bezpieczną żywność polskim i nie tylko polskim rodzinom.

Jubileuszowe Zgromadzenie Wspólników CPP Toruń-Pacific, 2020-03-06

Jubileuszowe Zgromadzenie Wspólników CPP Toruń-Pacific, 2020-03-06

Jubileuszowe 30. Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Cereal Partners Poland Toruń-Pacific zatwierdziło sprawozdanie Zarządu z działalności Spółki oraz Bilans i Rachunek zysków i strat za rok obrachunkowy 2019 r., decydując również o podziale zysku osiągniętego za ubiegły rok. Obu wspólników, a więc  General Mills Holding A B.V. oraz Société des Produits Nestlé S.A., reprezentował Wojciech B. Sobieszak, Przewodniczący Rady Nadzorczej CPP. Przedstawiciele Partnerów upoważnili W. Sobieszaka do udzielenia absolutorium całemu Zarządowi za wyniki osiągnięte w 2019 roku, jak i do przegłosowania pozostałych punktów piątkowego Zgromadzenia. Przewodniczył mu Aleksander Wasilewski, Prezes CPP.Na zdjęciu od lewej: A. Wasilewski, W. B. Sobieszak, mec. Kazimierz Kozłowski i mec. Przemysław Janus.  

Jubileusz powrotu Torunia do wolnej Polski, 2020-01-20

Jubileusz powrotu Torunia do wolnej Polski, 2020-01-20

Przewodniczący Rady Miasta Torunia oraz Prezydent Torunia przyznali firmie Cereal Partners Poland Toruń-Pacific medal, wybity z okazji 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski, w dowód uznania i wdzięczności za pomoc i zaangażowanie firmy w rozwój Miasta. Okolicznościowy medal odebrał w imieniu firmy Wojciech B. Sobieszak, przewodniczący Rady Nadzorczej Cereal Partners Poland, prezes zarządu przedsiębiorstwa w latach 1990-2019. Medalem wyróżniono wybitne osoby i instytucje związane z Toruniem.