• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Święty Hieronim od CPP Toruń-Pacific 2012-12-19

Święty Hieronim od CPP Toruń-Pacific 2012-12-19

We środę podczas spotkania świątecznego na podsumowanie roku 2012 w Cereal Partners Poland Toruń-Pacific z udziałem Ewy Mes, wojewody kujawsko-pomorskiego, Wojciech B. Sobieszak prezes firmy przekazał specjalny dar dla Książnicy Kopernikańskiej. Teresa Szymorowska, dyrektor Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu odebrała wolumin dzieł Ojca Kościoła, św. Hieronima, zawierający jego komentarze do ksiąg Starego Testamentu. Każdy tom poprzedzony jest przedmową Erazma z Rotterdamu. Księga cenna jest i z tego powodu, że zawiera bibliofilski rarytas: superekslibris jej właściciela, Michała Coletusa, zawodowo związanego w XVI w. z Toruniem. W przyszłym roku Książnica będzie świętować 90-lecie działalności.

Serce dla dzieci 2012-12-15

Serce dla dzieci 2012-12-15

Przyjaciele Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Grabiu i w tym roku nie zawiedli. W czasie XI Uniwersyteckiego Koncertu Charytatywnego „Czas nadziei” aula UMK była wypełniona po brzegi. Dochód z koncertu oraz aukcji prac plastycznych został przeznaczony na rzecz fundacji Serce dla Dziecka, która zbiera fundusze na rzecz placówki w Grabiu, prowadzonej przez siostry Elżbietanki.

Na wizji 2012-12-05

Na wizji 2012-12-05

W piątek 30 listopada ogólnopolska sieć TVN zaprezentowała w głównym wydaniu „Faktów” CPP Toruń-Pacific jako firmę, która nie boi się kryzysu. Wojciech Sobieszak, prezes CPP, komentował obok m.in. prof. Witolda Orłowskiego, byłego doradcy ekonomicznego prezydenta RP, aktualną sytuację polskiej gospodarki i ostatnie doniesienia GUS o spowolnieniu polskiego wzrostu gospodarczego.

Szkoła z dobrą marką 2012-10-26

Szkoła z dobrą marką 2012-10-26

20-lecie istnienia świętuje w tym roku X Liceum Ogólnokształcące w Toruniu. Jubileusz uczciły 26 października 2012 roku uroczystości w auli UMK,  msza święta i odsłonięcie w holu szkoły pamiątkowej tablicy z wizerunkiem patrona placówki, prof. Stefana Banacha. Wojciech Sobieszak, szef firmy Toruń-Pacific, jeden z pomysłodawców i zarazem pierwszy prezes Stowarzyszenia Przyjaciół X LO i Gimnazjum nr 11, gratulował dyrekcji i gronu pedagogicznemu podczas oficjalnej ceremonii w auli UMK znakomitej efektywności kształcenia, zbudowania dobrego zespołu, a młodzieży życzył sukcesów na rynku pracy. Gościem honorowym uroczystości był prof. Lech Mankiewicz - znakomity fizyk i astronom oraz szef Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, który od wielu lat współpracuje z X LO w Toruniu.

Toruński boom na inwestycje i… długi  2012-10-15

Toruński boom na inwestycje i… długi  2012-10-15

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Toruńskiej Loży Business Centre Club spotkali się z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim w 10 rocznicę objęcia przez niego sterów nad miastem i w połowie jego trzeciej kadencji. Marek Kaliszek, kanclerz Loży Toruńskiej BCC, rozpoczynając spotkanie powiedział, że nie spodziewał się, że wypadnie ono w tak burzliwym dla Polski czasie, zaledwie kilka dni po drugim expose premiera Tuska, w którym premier mówił między innym o inwestycjach, które były są i będą realizowane w Polsce.

Gaudeamus z premierem 2012-10-01 

Gaudeamus z premierem 2012-10-01 

Specjalnym gościem uroczystości inauguracji roku akademickiego 2012/2013 na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu był wicepremier, minister gospodarki, Waldemar Pawlak. W tym roku uroczystości miały szczególny charakter, w związku z rozpoczęciem kadencji przez nowe władze rektorskie i dziekańskie. Ważnym punktem było przekazanie insygniów rektorskich prof. Andrzejowi Tretynowi. Zgodnie z tradycją, ustępujący rektor prof. Andrzej Radzimiński wygłosił wykład inauguracyjny. Wśród zaproszonych na inaugurację znaleźli się m.in. parlamentarzyści, władze regionu i Torunia oraz przedstawiciele biznesu, wśród nich Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific i przewodniczący Rady Loży Toruńskiej Business Centre Club.

Licencja na planowanie 2012-09-17

Licencja na planowanie 2012-09-17

Po niemalże rocznych przygotowaniach w zeszłym tygodniu odbyła się ocena procesu Monthly Business Planning (MBP) rynku polskiego i bałtyckiego. Projekt przygotowań i sam audyt prowadzony był w ramach Nestle in the Market (NiM). Audytorzy, Marion Dimitrievich i JP Holla, specjalizujący się właśnie w tej dziedzinie, pozytywnie ocenili procesy miesięcznego planowania w Cereal Partners Poland Toruń-Pacific przyznając certyfikat MBP.

Apator SA w nowej siedzibie 2012-09-06 


Apator SA w nowej siedzibie 2012-09-06 

Apator SA, jako pierwsza polska firma, otworzył swoją działalność w Pomorskiej Strefie Ekonomicznej w Ostaszewie. Dołączył tym samym do 11 japońskich firm, które od kilku lat działają w strefie. Na uroczystości otwarcia centrum produkcyjno-badawczego zebrali się parlamentarzyści, samorządowe władze wojewódzkie, powiatowe i gminne. Przedsiębiorców reprezentował m.in. Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific i Przewodniczący Rady Loży Toruńskiej Business Centre Club.

Pomoc dla lubickiej straży 2012-08-11

Pomoc dla lubickiej straży 2012-08-11

W sobotę junacy z Lubicza obchodzili 135-lecie tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Z tej okazji prezes firmy CPP Toruń-Pacific, Wojciech B. Sobieszak, przekazał im w użytkowanie nowe bramy wjazdowe do strażnicy w Lubiczu Dolnym. Automatyczne bramy pomogą jeszcze szybciej dotrzeć do tych, którzy potrzebują pomocy.

Płatki NESTLE LION w Polsce 2012-08-08

Płatki NESTLE LION w Polsce 2012-08-08

Najmłodsze dziecko Cereal Partners Poland , czyli NESTLE LION, nabiera rumieńców i oswaja się z nowym otoczeniem. Safari rozpoczęte przed rokiem szczęśliwie zakończyło się w nocy z wtorku na środę. LEW JEST NASZ! O 5:23 nad ranem szczęśliwie z linii produkcyjnej toruńskiej fabryki zeszły pierwsze paczki z płatkami NESTLE LION.

Życzenia dla olimpijczyków 2012-07-19

Życzenia dla olimpijczyków 2012-07-19

Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś, wychowankowie Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific, którzy będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, przyjęli gratulacje i życzenia sukcesów w olimpijskich zmaganiach od Wojciecha Sobieszaka, prezesa CPP Toruń-Pacific. Firma od prawie dwóch dekad wspiera toruńskich kolarzy, sponsorując amatorów z Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific. To właśnie w nim Gołaś i Kwiatkowski, zanim trafili do zawodowych grup, szlifowali swoje talenty pod okiem trenera Leszka Szyszkowskiego.

 Gratulacje dla mistrzów Polski 2012-06-26 


 Gratulacje dla mistrzów Polski 2012-06-26 

– Takie okazje trzeba celebrować – z nieskrywaną radością i dumą mówił Leszek Szyszkowski, szkoleniowiec Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific podczas wtorkowej konferencji prasowej podsumowującej dobre występy wychowanków Klubu podczas szosowych Mistrzostw Polski w Jędrzejowie. – Wracamy ze złotym medalem w kategorii juniorów, dwoma brązowymi kółkami w orlikach, a sukces Michała Gołasia, naszego wychowanka, który jeździ już w zawodowym peletonie, pokazuje, że sportowa piramida w Toruniu działa doskonale.

Nagroda Marszałka dla prezesa CPP Toruń-Pacific  2012-06-20

Nagroda Marszałka dla prezesa CPP Toruń-Pacific  2012-06-20

Podczas środowej (20 czerwca) gali w toruńskim Dworze Artusa poznaliśmy laureatów dwunastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Te prestiżowe doroczne wyróżnienia otrzymały wybitne postaci i zespoły reprezentujące trzynaście dziedzin. W kategorii Gospodarka laureatem Nagrody Marszałka 2012 został Wojciech B. Sobieszak, prezes Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, za całokształt dokonań oraz za działalność firmy na rzecz lokalnej społeczności. Wniosek o przyznanie nagrody dla prezesa Sobieszaka złożył Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club.

Udana wizyta wiceprezesa Nestle w Cereal Partners Poland Toruń-Pacific 2012-06-06

Udana wizyta wiceprezesa Nestle w Cereal Partners Poland Toruń-Pacific 2012-06-06

Jose Lopez, wiceprezes ds. operacyjnych Nestle SA, wizytował we środę 6 czerwca 2012 roku fabryki CPP w Toruniu i Lubiczu oraz Centrum Dystrybucyjne w Grębocinie. Wizyta przebiegła sprawnie, a w jej programie nie zabrakło rozmów z pracownikami, przejścia przez hale fabryczne, degustacji wyrobów i wreszcie „zakupów”, czyli odwiedzin w sklepach detalicznych handlujących wyrobami śniadaniowymi Nestle. Rangę wizyty podkreśla fakt, że gościowi towarzyszyli m. in. Christi Strauss, prezes CPW wraz z Jeromem Jatonem, wiceprezesem CPW ds. operacyjnych i Johnattanem Pearsem wiceszefem CPW ds. łańcucha dostaw. Nestle Polska reprezentował David Anderson, wiceszef ds. operacyjnych.

Pożegnanie w Krakowie 2012-05-23

Pożegnanie w Krakowie 2012-05-23

Tym razem tropikalny Kraków był miejscem spotkania menedżerów CPW zarządzających rynkami śniadaniowymi Europy Centralnej. Zjazd był wyjątkowy nie tylko za sprawą ekstremalnych temperatur panujących na południu Polski, ale też dlatego, że Christi Strauss, kończąca swój kontrakt menedżerski z grupą CPW, oficjalnie pożegnała się z drużyną Europy Centralnej.

Angielska szkoła gaszenia 2012-05-07 


Angielska szkoła gaszenia 2012-05-07 

Kevin Aiston, najpopularniejszy Anglik w Polsce, showman, którego Polacy znają m.in. z programu telewizyjnego „Europa da się lubić˝”, zawodowy strażak, dowódca sekcji i członek zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie, poprowadził w Cereal Partners Poland Toruń-Pacific praktyczne zajęcia z ochrony przeciwpożarowej, udzielania pierwszej pomocy i zasad BHP.

"Wilam" dla Toruń-Pacific 2012-03-24

"Wilam" dla Toruń-Pacific 2012-03-24

Podczas sobotniej gali z okazji Międzynarodowego Święta Teatru w Teatrze im. Wilama Horzycy Wojciech B. Sobieszak, prezes firmy Toruń-Pacific został uhonorowany statuetką "Wilama" w kategorii Mecenas Teatru.

8 marca - święto nie tylko Pań 2012-03-08

8 marca - święto nie tylko Pań 2012-03-08

8 marca w CPP Toruń-Pacific to przede wszystkim Dzień Kobiet. We czwartek wszystkim koleżankom „brzydsza część” Pacificu z tej okazji złożyła życzenia i przekazała drobne upominki. Tego roku 8 marca w firmie był dniem szczególnym i z tego powodu, że Wojciechowi Sobieszakowi, prezesowi CPP, "stuknęło" sześćdziesiąt wiosen.

Zgromadzenie akceptuje 2012-03-06

Zgromadzenie akceptuje 2012-03-06

Czas płynie nieubłaganie, przyszła zatem pora na podsumowanie finansowe kolejnego roku – coroczne Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników CPP Toruń-Pacific. Tym razem wspólników (tj.: Nestle -50% oraz General Mills -50%) reprezentowała jako Pełnomocnik Elizabeth Messud (Wiceprezes CPW ds. Prawnych).

iPady za redukcję czasu przezbrojeń 2012-02-07

iPady za redukcję czasu przezbrojeń 2012-02-07

We wtorek celebrowaliśmy zwycięstwo naszego teamu w konkursie ogłoszonym przez Cereal Partners Worldwide dla zespołów, które zredukowały czasy przezbrojeń linii produkcyjnych. Nasza drużyna „Strusiów-Pędziwiatrów” z linii TO2 – jak się nazwali – dzięki swoim wysiłkom, konsekwencji, ale też temu, że do realizacji swoich pomysłów potrafiła zaangażować wiele osób pracujących codziennie na linii TO2, „uwolniła” ponad 700 ton możliwości produkcyjnych. Jarek Komorowski, Piotr Pokorski, Sławek Wiciński, Krzysztof Swinarski,Grzegorz Dziembowski oraz Arek Krzemiński otrzymali iPady, ich zespół został najwyżej oceniony wśród 13 zgłoszeń z całego świata, jakie spłynęły do centrali CPW w Lozannie. Nagrody wręczyła Carol Oswin-Bateman z CPW, której asystował Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP.

Roczna konferencja handlowa CPP 2012-01-05

Roczna konferencja handlowa CPP 2012-01-05

4 i 5 stycznia w Warszawie pion handlowy CPP Toruń-Pacific podsumował rok 2011. Wojciech B. Sobieszak, prezes zarządu CPP, omówił to, co działo się w roku 2011 na rynku polskim oraz pokazał zmiany zachodzące na pozostałych rynkach Regionu Europy Centralnej. – W Polsce nie osiągnęliśmy wielkości sprzedaży zanotowanej w 2010 r. – mówił Sobieszak.   Cały Region Europy Centralnej zamyka jednak rok 2011 z wynikiem lepszym niż ten zanotowany przed 12 miesiącami.