Ogłoszenie wyników konkursu na Pracownika Roku to nie był jedyny punkt spotkania. Mecenasowi Kazimierzowi Kozłowskiemu, który od niemal 20 lat jest związany z firmą CPP Toruń-Pacific, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nadał Złoty Krzyż Zasługi. Odznaczenie wręczył Jan Wyrowiński, wicemarszałek Senatu RP, gość honorowy spotkania. Mec. Kazimierz Kozłowski, jako aktywny działacz opozycji demokratycznej przed zmianami ustrojowymi w latach 80., walczył o przestrzeganie Praw Człowieka przez władze PRL.
W Toruniu w piątek 2 grudnia 2011 r. zakończyły się pięciodniowe warsztaty dla europejskich specjalistów Nestle, odpowiedzialnych za utrzymanie w fabrykach Nestle wysokich standardów higienicznych. Uczestniczyli w nich także inżynierowie, którzy zajmują się projektowaniem, modernizacją i technicznym utrzymaniem linii produkcyjnych. Podczas warsztatów, w którym wzięło udział niemal 50 specjalistów, jednym z poruszanych tematów było projektowanie systemu zapewnienia higieny w budynkach produkcyjnych. Organizatorem spotkania był Milan Soukup, główny inżynier Nestle Cesko, który podczas majowego pobytu w Toruniu, przy okazji otwierania bramki Nestle Continuous Excellence w fabryce Cereal Partners Poland, zachwycił się miastem i postanowił właśnie tu przeprowadzić warsztaty NGHE.
Toruńskie Centrum Caritas we czwartek otworzyło w Chełmży Ośrodek Wsparcia. Pomoc otrzymają w nim dzieci, bezdomni i osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Obiekt powstał dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz darowizn przekazanych przez sponsorów, wśród których jest też CPP Toruń-Pacific. W uroczystości otwarcia uczestniczyli m. in. Marszałek Piotr Całbecki, biskup toruński Andrzej Suski oraz przedstawiciele instytucji i firm, które przyłączyły się do budowy domu.
Pierre Detry, prezes siostrzanej firmy Nestle Polska SA, oraz Chandra Kumar, dyrektor finansowy, gościli we czwartek w Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Była to ich pierwsza wizyta w Toruniu i Lubiczu po objęciu sterów na polskim rynku. Zarząd CPP przedstawił gościom szczegółową prezentację obrazującą historię firmy oraz obecną sytuację na rynku wyrobów śniadaniowych, zarówno w regionie Europy Centralnej, jak i w Polsce. Ważnym punktem pierwszej wizyty było również wizytowanie fabryk płatków w Toruniu oraz batoników i muesli w Lubiczu.
Vine & SPA Głęboczek było miejscem spotkania menedżerów regionu Cereal Partners Worldwide Central Europe, którzy na początku września dyskutowali o planach biznesowych i finansowych na rok 2012 roku. Sytuacja na rynkach surowców, koncentracja handlu, rozwój sieci dyskontowych, to tematy, które żywo są omawiane w kręgach ludzi zaangażowanych na rynku dóbr FMCG. Tak też było w Głęboczku. Dla producenta płatków śniadaniowych istotne jest również i to, by dzięki wspólnym działaniom regionalnym osiągać synergię i redukcję kosztów.
We czwartek 8 września rozpoczęła się tegoroczna seria spotkań informacyjnych zarządu CPP Toruń-Pacific z pracownikami firmy. Prezes Sobieszak, rozpoczynając je, podkreślił, że historia wspólnych zebrań zarządu firmy ze wszystkimi pracownikami jest tak długa jak historia Toruń-Pacific. Kierownictwo firmy obok prezesa reprezentowali wiceprezes Karol Ferster oraz Jacek Kwieciński, dyrektor ds. kadr i serwisów. Pierwsze dwa spotkania odbyły się w Toruniu. Sale konferencyjne wypełniły się po brzegi.
We wtorek 28 czerwca podczas specjalnej konferencji prasowej Wojciech B. Sobieszak prezes CPP Toruń-Pacific, podziękował kolarzom ekipy Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific za medale zdobyte podczas niedawnych Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w Złotoryji. Specjalne podziękowania trafiły przede wszystkim do Marka Kulasa, który zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Polski ze startu wspólnego. Łukasz Owsian z zawodów wrócił ze srebrnym medalem, zaś Łukasz Wiśniowski wywalczył brąz w jeździe indywidualnej na czas. Kolarze otrzymali upominki w postaci netbooków i smartfonu.
W malowniczej miejscowości Yerres pod Paryżem odbyło się w dniach 19-24 czerwca spotkanie zarządu CPW, podczas którego omawiano strategię grupy na najbliższe lata. Spotkanie było połączone ze szkoleniem menedżerskim oraz działaniami o charakterze integracyjnym. Ciekawostką w stosunku do innych tego rodzaju zjazdów był fakt, że w miejscu spotkania nie działały telefony komórkowe, co pomogło uczestnikom skupić się na omawianych w Yerres tematach. Grupa znalazła czas, by zrobić wspólne zdjęcie ‑ pierwszy od prawej w dolnym rzędzie Wojciech B. Sobieszak, dyrektor regionu CPW Central Europe.
Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific, jako jeden z praktyków życia gospodarczego zaproszonych na konferencję naukową poświęconą zagadnieniom Pozytywnego Potencjału Organizacji, przedstawił jak ta koncepcja funkcjonuje w codziennym życiu firmy. Sobieszak zaprezentował naukowcom, którzy przyjechali do Torunia na trzydniową konferencję zorganizowaną przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, sposoby mierzenia potencjału organizacji, zwłaszcza elementów PPO odnoszących się do kultury organizacyjnej, w tym kwestii komunikacyjnych.
Takiego „Wesela” jeszcze nie było. Klasyk polskiego dramatu Wyspiański na koncercie rockowym? Niemożliwe? A jednak. Sławomir Maciejewski, popularny toruński aktor, jako reżyser i odtwórca zarazem, w ramach Sezonu Arycpolskiego w toruńskim Teatrze Wilama Horzycy wystawił monodram oparty na tekstach z dramatu Wyspiańskiego. Maciejewskiemu na scenie towarzyszą młodzi muzycy rockowi. Przedstawienie powstało dzięki mecenatowi firmy CPP Toruń-Pacific.
Andrzej Gajek został kolejnym prezydentem Rotary Club Toruń. Prezydenturę na roczną kadencję przejął od Janusza Marzyglińskiego w niecodziennych wnętrzach Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. To właśnie tu, w majątku Dziewanowskich, młody Fryderyk Chopin spędził letnie wakacje w latach 1824 oraz 1825. Nic więc dziwnego, że uroczystości przekazania prezydentury towarzyszył koncert w wykonaniu młodych, utalentowanych pianistów. Idea ruchu rotariańskiego trafiła i rozwinęła się w Toruniu w roku 1989. Jednym z prezydentów klubu był Wojciech B. Sobieszak, który pełnił tę funkcję w latach: 1995/1996 i 2004/2005. Celem działalności klubów Rotary jest wspieranie i umacnianie ideału służby, jako podstawy godnych i wartościowych przedsięwzięć.
Business Centre Club nagrodził najlepsze polskie firmy, liderów polskiego biznesu, które utrzymują znakomitą kondycję finansową. Dziewiąty już diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu otrzymał m.in. toruński producent płatków śniadaniowych, firma CPP Toruń-Pacific. Region Pomorza i Kujaw wśród 17 laureatów reprezentowali ponadto Cykoria SA, Anwil i bydgoski Uni-Tech. Gala wręczenia diamentów odbyła się w odrestaurowanych arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie we środę 15 czerwca. Diamenty laureatom konkursu wręczali prof. Leszek Balcerowicz, minister finansów Jacek Rostowski oraz minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.
Ksiądz prałat Daniel Adamowicz, dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej, przekazał serdeczne podziękowania dla Wojciecha B. Sobieszaka, prezesa CPP Toruń-Pacific, za pomoc w organizacji Dnia Dziecka. Wielka impreza z udziałem kilku tysięcy maluchów z Torunia i wielu gmin, w których Caritas prowadzi działalność, odbyła się 28 maja na terenie lotniska Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Każde dziecko wyszło z pikniku z batonikiem śniadaniowym Nestle i paczką płatków.
CPP Toruń-Pacific już po raz trzeci zdobył tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii Eksporter. W III edycji konkursu, który organizuje Business Centre Club pod honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych, jury wyłoniło 58 firm – laureatów. Uroczysty finał odbył się w poniedziałek w Pałacyku MSZ w Warszawie. Laureaci odebrali dyplomy z rąk wiceminister Beaty Stelmach i prezesa Marka Goliszewskiego.
W sobotni wieczór z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru na deskach toruńskiej sceny Wilama Horzycy ludzie teatru z Kujawsko-Pomorskiego obchodzili swoje święto. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie Wilamów, nagród przyznawanych przez toruński teatr przyjaciołom i artystom sceny. Jolanta Teska, znana toruńska aktorka, zwyciężyła w plebiscycie publiczności na najpopularniejszą artystkę naszego teatru.
Wojciech B. Sobieszak, Agnieszka Pyrzewska, Olek Wasilewski, Monika Peimel i Tomek Stark - w imieniu 22 osobowej grupy z Cereal Partners Poland zaangażowanej w realizację programu VICTORIA - odebrali we środę w Lozannie CPW GLOBE Award 2010. Projekt VICTORIA polega na dostosowaniu wielkości opakowań i cen płatków śniadaniowych Nestle do oczekiwań klientów. Nagrodę wręczyła Wen Wen Wang, szefowa azjatyckiego regionu CPW.
We wtorek 22 lutego zgodnie w wymogami Kodeksu Spółek Handlowych – miało miejsce zwyczajne zgromadzenie wspólników Cereal Partners Poland, które przyjęło sprawozdanie Zarządu CPP i Rady Nadzorczej za miniony rok. Wspólnicy CPP, a więc firmy Nestle SA oraz General Mills Holding, reprezentowani przez Shauna Sullivana, dyrektora finansowego CPW, udzielili absolutorium zarówno zarządowi CPP jak i Radzie Nadzorczej. Oficjalnie zatwierdzono również zmianę w składzie Rady Nadzorczej CPP: w miejsce Karima Derdera powołany został Shaun Sullivan, który będzie zasiadał w Radzie do końca trwania jej kadencji, tj. do roku 2012. Uchwałą Wspólników dotychczasowym członkom Zarządu CPP, Aleksandrowi Wasilewskiemu i Markowi Michalikowi, powierzono odpowiednio funkcje: Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych oraz Wiceprezesa Zarządu ds. Sprzedaży.
Scenariusz do spektaklu „Nowy Don Kichot” kryje w sobie wiele sztuk Aleksandra Fredry – znanych i mniej znanych („Pierwsza Lepsza”, „Zrzędność i przekora”, „Pan Geldhab”, „Świeczka zgasła”, „Ożenić się nie mogę”, „Trzy po trzy”). Fredro kochał ludzi i dlatego postaci jego dramatów są tak różnorodne i barwne: szlachetne, kłótliwe, przekorne, mściwe, śmieszne, zatwardziałe w swoich przekonaniach, naiwne, romantycznie kochliwe i wyrachowane. Wszystkie jednak przedstawione są z przychylnością. Ubrane w komediową formę wywołują uśmiech i sympatię widza.