• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

CPP Toruń-Pacific ambasadorem Polski 2011-05-16

CPP Toruń-Pacific ambasadorem Polski 2011-05-16

CPP Toruń-Pacific już po raz trzeci zdobył tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii Eksporter. W III edycji konkursu, który organizuje Business Centre Club pod honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych, jury wyłoniło 58 firm – laureatów. Uroczysty finał odbył się w poniedziałek w Pałacyku MSZ w Warszawie. Laureaci odebrali dyplomy z rąk wiceminister Beaty Stelmach i prezesa Marka Goliszewskiego.

Firma CPP Toruń-Pacific jest największym w naszej części Europy producentem płatków śniadaniowych i zbożowych batoników sprzedawanych pod marką Nestle. Obecnie niemal 70% produkcji trafia na eksport. Najwięcej płatków z Torunia i Lubicza wysyłanych jest do Turcji, Niemiec i Rumunii. CPP eksportuje także do Arabii Saudyjskiej, na zachód Europy, do Rosji, a nawet do USA i Australii. W przygotowaniu są pierwsze wysyłki do Republiki Południowej Afryki.

Najważniejszym celem konkursu jest zwiększenie zaangażowania polskich przedsiębiorców w promocję Polski na arenie międzynarodowej, jako wiarygodnego partnera gospodarczego. Wyróżnia firmy osiągające sukcesy na rynkach międzynarodowych, promuje wysokie standardy ekonomiczno-finansowe i dobre praktyki biznesowe w kontaktach zagranicznych. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w czterech kategoriach: Eksporter, Partner Firm Zagranicznych, Marka Europejska, Kreator Rozwiązań XXI Wieku. Przedsiębiorcy oceniani są na podstawie sumy punktów przyznanych przez Jury w wypełnianej ankiecie konkursowej. Tytuł „Ambasador Polskiej Gospodarki” otrzymują firmy, które zbiorą ponad 80% maksymalnej liczby punktów w ankietach konkursowych.

Nagrodę dla CPP Toruń-Pacific z rąk wiceminister Beaty Stelmach i Marka Goliszewskiego, prezesa BCC, odebrał w imieniu prezesa firmy, Wojciecha B. Sobieszaka, jego zastępca, Karol Ferster.