• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Uroczyste podsumowanie roku w CPP 2011-12-15

Uroczyste podsumowanie roku w CPP 2011-12-15

We czwartek 15 grudnia 2011 r. podczas uroczystego podsumowania roku 2011 w CPP z udziałem Jana Wyrowińskiego, wicemarszałka Senatu RP, Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific, mówił m.in. o tym, że obecnie aż 2/3 produkcji firmy trafia na eksport. Rok 2011 ocenił jako bardzo trudny, podkreślając, że firma kończy go zwycięsko jako lider. Prezes Sobieszak ocenił, że więcej energii kosztowała walka z turbulencjami na rynku walut i surowców niż z konkurencją. Podczas uroczystego spotkania najlepszym pracownikom wręczono nagrody i wyróżnienia.

Spotkanie było okazją między innymi do ogłoszenia wyników konkursu na Pracownika Roku 2011. Tytuł ten przyznano 15 osobom w 7 kategoriach:

•        Lider Roku: Marcin Waliszewski, Beata Płachecińska
•        Debiut Roku: Karolina Cadelska
•        Współpracownik Roku: Małgorzata Gliwińska, Piotr Ośwałdowski, Marek Pałgan
•        Mistrz Solidnej Pracy: Dominik Chałupka, Roman Kaczmarek, Andrzej Marchewka
•        Zwycięzca Roku: Sylwia Kowalczyk, Przemysław Gołek
•        Ekspert Roku: Grzegorz Gierej, Tamara Mikuczeńska-Czyżniewska
•        Pomysłodawca Roku: Jacek Kaliski (druga nagroda w karierze, 2003), Dariusz Piasecki
 
Ogłoszenie wyników konkursu na Pracownika Roku to nie był jedyny punkt spotkania. Mecenasowi Kazimierzowi Kozłowskiemu, który od niemal 20 lat jest związany z firmą CPP Toruń-Pacific, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nadał Złoty Krzyż Zasługi. Odznaczenie wręczył Jan Wyrowiński, wicemarszałek Senatu RP, gość honorowy spotkania. Mec. Kazimierz Kozłowski, jako aktywny działacz opozycji demokratycznej przed zmianami ustrojowymi w latach 80., walczył o przestrzeganie Praw Człowieka przez władze PRL.

Prezes Wojciech B. Sobieszak przekazał Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie dwa eksponaty, związane z Toruniem i Mikołajem Kopernikiem. Były nimi astrolabium, wykonana w skali 1:3 kopia urządzenia, którym posługiwał się Mikołaj Kopernik, pracując nad swym życiowym dziełem, w którym udowodnił, że Ziemia obraca się wokół Słońca. Muzeum wzbogaciło się też o faksymilową edycję „De revolutionibus orbium coelestium”, opracowaną na podstawie zachowanego i przechowywanego w zbiorach Biblioteki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika egzemplarza pierwszego norymberskiego wydania z 1543 roku dzieła Kopernika. Eksponaty odebrał Dariusz Subocz, dyrektor grębocińskiego muzeum.

Prezes Sobieszak uroczyście pożegnał też pracowników, którzy zakończyli pracę zawodową i odeszli na zasłużoną emeryturę: Andrzeja Skoniecznego i Zygmunta Zalewskiego. Zarówno Andrzej Skonieczny, jak i Zygmunt Zalewski zaczynali pracę w 1972 roku przy Szosie Lubickiej w dawnej krochmalni, która z czasem dała początek firmie Toruń-Pacific. Andrzej Skonieczny i Zygmunt Zalewski właściwie jednej firmie poświęcili całe swe zawodowe życie.

Na zdjęciu: Pracownicy Roku, mec. Kazimierz Kozłowski, Andrzej Skonieczny i Zygmunt Zalewski oraz w dolnym rzędzie od lewej prof. Bohdan Godziszewski, przew. Rady Nadzorczej CPP, Wojciech B. Sobieszak, Jan Wyrowiński, Dariusz Subocz. (fot. Daniel Pach)