• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Wspomnienia z Giro d’Italia 2013-05-29

Wspomnienia z Giro d’Italia 2013-05-29

Michał Gołaś, szosowy mistrz Polski, uczestnik tegorocznego Giro d’Italia, wychowanek TKK Pacific, obecnie kolarz zawodowej grupy Omega Pharma Quick Step, podczas konferencji prasowej w CPP Toruń-Pacific mówił o trudach tegorocznej włoskiej pętli. Tradycyjnie już po zakończeniu wielkiego touru turuński kolarz przyjął zaproszenie od sponsora Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific, w którym zdobywał pierwsze kolarskie sukcesy, by podzielić się na gorąco wrażeniami z trasy wyścigu.

Razem z nim na konferencji pojawili się też młodzi adepci kolarstwa z TKK Pacific: Daniel Rochna, etapowy zwycięzca Małego Wyścigu Pokoju oraz Piotr Klimkowski, Artur Lewandowski, Maciej Kwiatkowski i Damian Mądrzejewski, którzy wywalczyli pierwsze cztery miejsca w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików w klasycznym wyścigu ze startu wspólnego. Towarzyszyli im trenerzy Sławomir Baliński i Marian Krych.

Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific, który z toruńskim kolarstwem jako sponsor jest związany od 1994 roku, gratulował młodym zawodnikom TKK Pacific pierwszych sukcesów. Zachęcał ich do naśladowania starszego kolegi, Michała Gołasia, który obecnie ściga się w zawodowym peletonie.

– Decyzje, które podjęliśmy wiele lat temu, by zainwestować w sport i klub kolarski, przynoszą dziś efekty – mówił Wojciech Sobieszak. – Konsekwencja, umożliwienie młodym ludziom pracy pod okiem fachowców dają wiele satysfakcji i sportowe sukcesy.

Michał Gołaś z kolei wspominając trudy trzech tygodni ścigania we Włoszech w wyjątkowo kapryśnej w tym roku aurze, podkreślał, że cały czas pamięta, gdzie rozpoczęła się jego kariera i podkreśla swe związki z Toruniem i Klubem Pacific. Przed Michałem kilka dni przerwy w startach. Celem pozostaje dla niego udział i wygrana w mistrzostwach Polski, które odbędą się pod koniec czerwca. Możliwe, że przed mistrzostwami wystartuje jeszcze w etapowym wyścigu w Belgii. Michał zapowiedział już udział w jubileuszowym 70. Tour de Pologne, które na przełomie lipca i sierpnia wyjątkowo w tym roku rozpocznie się we włoskich Dolomitach. Po dwóch dniach wspinaczki we Włoszech, kolarze zostaną samolotami przetransportowani do Polski. Zapowiada się ciekawe sportowe lato.