• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

"Thorunium" dla prezesa Sobieszaka 2015-02-07

Wojciech B. Sobieszak, prezes Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, został uhonorowany przez Michała Zaleskiego ?Thorunium?, najwyższym wyróżnieniem nadawanym przez Prezydenta Miasta Torunia. Uroczyste wręczenie medalu odbyło się podczas Balu Sportowca   prezes Sobieszak i firma Toruń-Pacific dają się poznać od lat jako mecenasi toruńskiej kultury i sportu. Firma od 1994 roku jest partnerem Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific. Wychowanek Klubu, Michał Kwiatkowski, kolarski mistrz świata z ubiegłego roku, podczas balu otrzymał Super Anioła, a Paulina Brzeźna-Bentkowska, kolarka TKK, znalazła się w gronie 10 najpopularniejszych sportowców Torunia.

? Miałem tu zostać na pięć lat, a jestem związany z Toruniem już lat prawie czterdzieści ? mówił odbierając ?Thorunium? prezes Sobieszak. ? Cieszę się z tego wyróżnienia i jestem z niego bardzo dumny.

Wojciech Sobieszak kieruje firmą CPP Toruń-Pacific od momentu jej założenia. Był jednym z inicjatorów przekształcenia dawnej krochmalni w prywatne przedsiębiorstwo z udziałem kapitału zagranicznego. Dziś CPP Toruń-Pacific jest częścią międzynarodowej grupy Cereal Partners Worldwide, powołanej przez Nestle i General Mills. Firma posiada obecnie dwie fabryki w Toruniu i Lubiczu i jest największym w Europie Centralnej producentem płatków śniadaniowych i jednym z największych w Polsce eksporterów żywności. Prezes Sobieszak i Toruń-Pacific od lat aktywnie uczestniczą w życiu Torunia i Regionu. Są mecenasem m.in. zbiorów specjalnych Książnicy Kopernikańskiej, Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki oraz Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific.

Na zdjęciach: Wojciech B. Sobieszak oraz Michał Zaleski podczas ceremonii wręczenia "Torunium", Paulina Brzeźna-Bentkowska oraz pamiątkowe zdjęcie zawodniczek TKK, trenerów i działaczy klubu z Michałem Zaleskim i prezesem Sobieszakiem oraz jego małżonką.