• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Tytuł Ambasadora Uniwersytetu dla prezesa CPP

Tytuł Ambasadora Uniwersytetu dla prezesa CPP

Podczas uroczystej sesji Senatu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika pod pomnikiem jej Patrona, Wojciech B. Sobieszak z rąk Magnificencji Rektora prof. Andrzeja Tretyna otrzymał tytuł Ambasadora UMK. Prezes CPP znalazł się wśród wyróżnionych tym tytułem absolwentów, którzy odnieśli sukces i promują swą Alma Mater.


Senat UMK zebrał się po raz pierwszy w swej historii w samym sercu Torunia, pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, swego patrona. Licznie zgromadzeni mieszkańcy i turyści mieli okazję podziwiać orszak naukowców przyodzianych w tradycyjne togi. To nietypowe wydarzenie było jednym z elementów obchodów 70-lecia uniwersytetu. Z tej okazji nadano również tytuł Honorowego Profesora UMK, który otrzymał socjolog, prof. Włodzimierz Wincławski.

Uniwersytet udostępnił swój skarbiec. Na wystawie w Ratuszu Staromiejskim można podziwiać m.in. bezcenną kolekcję ocalałych opraw z biblioteki wielkiego mistrza krzyżackiego Albrechta Hohenzollerna, ostatni raz prezentowaną w Królewcu w 1942 roku. Wojciech B. Sobieszak, prezes Cereal Partners Poland, jest absolwentem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Z jego inicjatywy kierowana przez niego firma w 2005 roku nawiązała współpracę z UMK przy organizacji corocznego Festiwalu Nauki i Sztuki. Od dwóch lat zaś prowadzi cykl warsztatów dla studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania o nazwie Yes4Yeti, w ramach Sojuszu dla Młodych, zainicjowanego przez Nestle, udziałowca Cereal Partners Poland.