• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

20. tytuł Mistrza Polski na szosie dla TKK Pacific, 2015-12-18

20. tytuł Mistrza Polski na szosie dla TKK Pacific, 2015-12-18

Toruński Klub Kolarski Pacific ma za sobą kolejny bardzo udany sezon. Zawodnicy i zawodniczki po raz 20. w historii klubu „ustrzelili” przyznawany przez Polski Związek Kolarski tytuł Klubowego Mistrza Polski na szosie. Gratulacje zawodniczkom, zawodnikom i trenerom złożyli podczas uroczystego podsumowania sezonu Michał Zaleski – prezydent Torunia, Aleksander Bęcek – sekretarz PZKol i Wojciech B. Sobieszak – prezes Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, firmy będącej głównym sponsorem Klubu od 1994 roku. Firma przedłużyła kontrakt sponsorski na kolejny sezon! 


Zawodniczki i zawodnicy TKK Pacific wywalczyli łącznie 27 medali Mistrzostw Polski, dodatkowo Agnieszka Skalniak wywalczyła Mistrzostwo Europy w jeździe indywidualnej na czas w Tartu (Estonia) oraz zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym (Richmond, USA). Sezon 2015 był fenomenalny w wykonaniu Agnieszki, która oprócz wymienionych wyżej sukcesów zdobyła 4 tytuły Mistrzyni Polski (wyścig ze startu wspólnego, górskie MP, MP w kryterium ulicznym, MP w jeździe drużynowej elita), wygrywając przy tym wszystkie możliwe klasyfikacje i rankingi (Challange PZKol).

– Dziękujemy za dotychczasową wieloletnią współpracę naszym stałym i sprawdzonym partnerom. Nasze działania wspierane są nieustannie od 1994 roku przez Wojciecha Sobieszaka prezesa firmy CPP Toruń-Pacific. Ponadto mecenasami wspierającymi nasze działania są Miasto Toruń i Województwo Kujawsko-Pomorskie oraz firma Ewy Włoszczowskiej Questsport, producenta strojów kolarskich. Ta pomoc jest fundamentem naszych działań, które w sezonie 2015 były dodatkowo wspierane przez nowych partnerów do których zaliczamy Firmę Lipiński oraz Dacsa Group. Udało nam się nawiązać współpracę z marką Shimano Polska, dzięki której nasze zawodniczki mogły się ścigać na systemie elektronicznym który uczynił jazdę rowerem jeszcze bardziej komfortową. Dziękujemy również za wsparcie ze strony takich marek jak Continental czy PRO. Kolejne ważne ogniwo współpracy to samorządy lokalne. Wójtowie i burmistrzowie wspierają filialne UKS-y Pacifiku oraz aktywnie włączyli się w tworzenie Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. Osobne słowa uznania należą się Ludowym Zespołom Sportowym od lat tradycyjnie wspierającym kolarstwo – mówił podczas podsumowania sezonu Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy klubu.

Do klubu w sezonie 2016 dołączają:

EDYTA JASIŃSKA – multimedalistka Mistrzostw Polski, medalistka Mistrzostw Europy specjalistka od konkurencji torowych. Edyta Jasińska ma szanse na zdobycie kwalifikacji olimpijskiej w Rio de Janeiro 2016.
NATALIA RUTKOWSKA – specjalistka od konkurencji torowych, dorobku posiada złoty medal Mistrzostw Europy wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski z dużym szansami na start w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Rio de Janeiro 2016.
MARTYNA KLEKOT – specjalistka od jazdy indywidualnej na czas i przełajów, Akademicka Mistrzyni Świata i Mistrzyni Polski właśnie w jeździe indywidualnej na czas, Martyna w sezonie 2015 praktycznie w pojedynkę wygrała cały cykl Pucharu Polski.
KLAUDIA RADZISZEWSKA – specjalistka od MTB, medalistka Mistrzostw Polski.
PATRYCJA DĄBROWSKA – specjalistka od konkurencji torowych wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski.

„PIECZĘĆ PACIFICU TORUŃ” – to hasło ukute przez dziennikarzy, znawców kolarstwa w kontekście zdolnych zawodniczek i zawodników, którzy wychowali się w TKK Pacific lub przeszli przez nasz system szkolenia, promocji i zaznajomienia się z kolarstwem na światowym poziomie. Do elitarnego grona zawodowców z „pieczęcią Pacifiku Toruń” zaliczają się: Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Łukasz Wiśniowski, Tomasz Marczyński, Łukasz Owsian, Paweł Franczak, Michał Paluta, Paweł Charucki, Błażej Janiaczyk, Bartosz Warchoł, Emanuel Piaskowy, Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta.

Więcej informacji o klubie: Toruński Klub Kolarski PACIFIC