• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Rok automatyzacji i cyfryzacji, 2021-12-14

Rok automatyzacji i cyfryzacji, 2021-12-14

– Nie ma sukcesu bez pracy zespołowej. Wszyscy nagrodzeni podkreślali i dziękowali za wsparcie kolegów, koleżanek, przełożonych, bez którego nie byliby w stanie osiągnąć sukcesu. Kontynuujcie i wspierajcie pracę zespołową, a sukcesy przyjdą same – tymi słowami zwrócił się Wojciech Sobieszak, przewodniczący Rady Nadzorczej Cereal Partners Poland do pracowników firmy podczas podsumowania roku. Po raz drugi w historii firmy zostało ono przeprowadzone w trybie zdalnym.


Jedynym punktem spotkania, który odbył się w „planie żywym” było wręczenie statuetek Pracownika Roku 10 najlepszym pracownikom. Nagrodzono także, ale już zdalnie, autorów 10 kluczowych dla firmy projektów, zrealizowanych w 2021 roku.

– Mijający rok to duży krok dla firmy w automatyzacji i cyfryzacji – podsumował Aleksander Wasilewski, prezes Zarządu Cereal Partners Poland i szef klastra CPW Europy Centralnej. – Jednym z największych projektów inwestycyjnych w tym roku była automatyzacja pakowni w fabryce płatków w Toruniu. Dotąd ręcznie pakowaliśmy paczki z płatkami do kartów oraz układaliśmy je ręcznie na paletach. Dziś robią to za nas roboty. Tak zaplanowaliśmy i zorganizowaliśmy cały proces inwestycyjny oraz pracę zespołu, by automatyzacja nie oznaczała redukcji miejsc pracy. Udało nam się to, ponieważ odpowiednio wcześnie rozpoczęliśmy szkolenie ludzi, by skierować ich do zadań, w tym w rozwijającym się zakładzie w Lubiczu, Centrum Dystrybucyjnym w Grębocinie, które wciąż wymagają zaangażowania ludzi. Oczywiście spora część zespołu pakowni nadzoruje obecnie pracę robotów. Wymaga to nowych kompetencji, szkolenia i zdobywania nowych umiejętności. Ale takie mamy czasy, że zmiany są nieodłączną częścią naszego życia, w tym życia zawodowego – podsumował prezes Wasilewski.

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific jest producentem płatków śniadaniowych i zbożowych batoników Nestlé. Od 1994 roku wchodzi w skład grupy Cereal Partners Worldwide, powołanej w 1990 roku przez Nestlé SA i General Mills Inc. Firma zatrudnia obecnie ponad 900 osób w fabrykach w Toruniu i Lubiczu i Centrum Dystrybucyjnym w Grębocinie.

Na zdjęciu pracownicy roku z prezesem firmy i przewodniczącym Rady Nadzorczej CPP.