• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

CPP Toruń-Pacific wśród najefektywniejszych firm 2007-06-11

CPP Toruń-Pacific wśród najefektywniejszych firm 2007-06-11

CPP Toruń-Pacific jest jedną z najefektywniejszych polskich firm. Znalazł się na 2. miejscu wśród firm przemysłowych w rankingu ROCE opublikowanym przez "Manager Magazin". Ranking zawierający jedynie 100 najefektywniejszych polskich przedsiębiorstw powstaje przy współpracy firmy doradczej Kolaja&Partners w wyniku analizy sprawozdań finansowych 500 największych działających w Polsce firm. O miejscu na liście decyduje wartość wskaźnika ROCE (Return on Capital Employed), określającego wysokość zwrotu na zaangażowanym kapitale. ROCE zależy od wielu czynników, przede wszystkim jednak od jakości zarządzania i jego efektywności.

W roku ubiegłym CPP Toruń-Pacific również zajął drugą lokatę. W rankingu ogólnym - uwzględniającym wszystkie branże (usługi, przemysł, handel) – firma znalazła się na 14. pozycji (ubiegły rok - 12.). PHU Szeszyccy (właściciel sieci Sklepów Polskich), które w ubiegłym roku wygrało ranking podstawowy, spadło na 33. miejsce. Podobnie "Przemysłówka", która miała najwyższy wskaźnik ROCE wśród firm przemysłowych, w obecnej edycji znalazła się na 43. pozycji. Zatem tym lepiej to świadczy o jakości zarządzania w CPP, którego wskaźnik ROCE nie wykazuje takich wahań, pozostając w trendzie wzrostowym. Region kujawsko-pomorski reprezentuje także Nova Trading (18. miejsce). Pierwsze miejsca rankingu głównego zajmują firmy handlowe, które nie wymagają dużych inwestycji kapitałowych.

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific to producent płatków śniadaniowych Nestle. Firma posiada dwie fabryki w Toruniu i Lubiczu pod Toruniem. Obecnie zatrudnia 948 osób. Zarząd w Toruniu, któremu od 17 lat przewodniczy Wojciech Sobieszak, zarządza bezpośrednio rynkami Europy Centralnej w ramach struktury Cereal Partners Central Europe. Udziałowcami spółki są od 1994 roku firmy Nestle (Szwajcaria) i General Mills (USA).

Więcej informacji o rankingu: http://www.kolajaandpartners.com/pl/publikacje.htm