• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Urząd Kontroli Skarbowej w Loży BCC 2007-06-11

Urząd Kontroli Skarbowej w Loży BCC 2007-06-11

Andrzej Kaszta, który od maja jest dyrektorem Urzędu Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy, uspokajał biznesmenów zrzeszonych w Loży Toruńskiej Business Centre Club, że priorytetem UKS jest ściganie przestępców podatkowych, nie zaś nękanie kontrolami uczciwych przedsiębiorców. Zapewnił, że nawet jeśli kontrolerzy znajdą nieprawidłowości w deklaracjach podatkowych, nakładanie kar będzie ostatecznością. Istnieje przecież instytucja korekty zeznania podatkowego, którą przedsiębiorca może złożyć i wyrównać ewentualne niedopłaty podatków.

W Loży mówiono jednak nie tylko o podatkach. Wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz, oraz Barbara Sroka, pełnomocnik prezydenta, przedstawili stan przygotowań Torunia do ubiegania się o tytuł Kulturalnej Stolicy Europy w 2016 roku.

‑ Ten europejski projekt może przynieść Toruniowi wymierne korzyści, napływ unijnych dotacji, promocję, prestiż i przede wszystkim turystów – przekonywała Barbara Sroka, pełnomocnik prezydenta Torunia, która prowadzi obecnie społeczne konsultacje w sprawie przystąpienia miasta do udziału w przedsięwzięciu. Stolicami kultury w 2016 roku będą dwa miasta, ze „starej” i nowej Unii: jedno z Hiszpanii, drugie z Polski. Konkurentami Torunia będą Gdańsk, Łódź, Lublin, Warszawa.

Gospodarzem spotkania była firma Energa SA Oddział w Toruniu. Marek Ruciński, dyrektor handlowy przedstawił historię i wyniki ekonomiczne firmy oraz stan przygotowań Energi do procesu uwolnienia rynku dystrybucji energii elektrycznej.

Na zdjęciu u góry Marek Kaliszek, kanclerz Loży Toruńskiej BCC otwiera spotkanie.

U dołu: Antoni Mężydło, poseł na Sejm RP oraz Wojciech Sobieszak, wieloletni kanclerz Loży, a obecnie przewodniczący Rady Loży, przysłuchują się prezentacji Barbary Sroki, odpowiadającej w magistracie za przygotowania Torunia do udziału w projekcie Europejska Stolica Kultury 2016.