• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Nowy prezes Nestle SA w Polsce 2008-10-02

Nowy prezes Nestle SA w Polsce 2008-10-02

„Jestem pod wrażeniem dynamiki polskiego rynku” – powiedział Paul Bulcke, prezes Nestle SA na spotkaniu z kadrą kierowniczą działających w Polsce firm, w których swe udziały ma Nestle. Polska była pierwszym rynkiem, jaki odwiedził Paul Bulcke po objęciu fotela prezesa największej na świecie firmy spożywczej. Na pytania pracowników Nestle Polska oraz zaproszonych gości z innych spółek należących do Nestle SA o najbliższe wyzwania czekające firmę, Bulcke powiedział: „Musimy przyspieszyć, bo świat biegnie z zawrotną szybkością. Oprócz dobrej strategii musimy skupić się na jej wdrażaniu”.

Celem wizyty było zapoznanie się z sytuacją na polskim rynku, dlatego jednym z punktów pobytu w Polsce była wizytacja warszawskich sklepów, podczas której Paul Bulcke mógł zapoznać się ze strukturą polskiego handlu i zmianami, jakie zachodzą na naszym rynku, a także pozycją rynkową Nestle. Podczas prezentacji i dyskusji dotyczących poszczególnych biznesów Nestle w Polsce, Paul Bulcke wysłuchał informacji m.in. o rynku płatków śniadaniowych. Płatki śniadaniowe marki Nestle są najchętniej kupowane przez polskich konsumentów. Producentem płatków Nestle jest firma Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, w której Nestle SA posiada 50% udziałów. Podczas spotkań z prezesem Nestle, CPP Toruń-Pacific reprezentował prezes zarządu firmy ‑ Wojciech B. Sobieszak. Na koniec wizyty szef Nestle i uczestnicy spotkania stanęli do pamiątkowej fotografii (Paul Bulcke w środku w dolnym rzędzie). Wizyta miała miejsce w Warszawie w sierpniu 2008 r.