• Polska wersja
  • English version
Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific Oficjalna strona Wojciecha B. Sobieszaka Prezesa CPP Toruń Pacific

Debata Kopernikańska z ministrem Radosławem Sikorskim 2009-03-30

Debata Kopernikańska z ministrem Radosławem Sikorskim 2009-03-30

W poniedziałek w Auli UMK odbyła się III Debata Kopernikańska nt. bezpieczeństwa zjednoczonej Europy z udziałem Radosława Sikorskiego, ministra spraw zagranicznych w Rządzie RP. Po debacie prelegenci oraz zaproszeni goście wzięli udział w lunchu z udziałem ministra Sikorskiego. Wśród uczestników spotkania był Wojciech B. Sobieszak, prezes CPP Toruń-Pacific, przewodniczący Rady Loży Toruńskiej BCC.

III Debata Kopernikańska z udziałem ministra spraw zagranicznych Rządu RP spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Aula UMK była wypełniona po brzegi. Wśród prelegentów znaleźli się ROMAN BACKER, prof. zw. z Instytutu Politologii UMK, MACIEJ KALISKI prof. zw. (AGH); Dyrektor Departamentu Ropy i Gazu Ministerstwa Gospodarki, RYSZARD ZIĘBA prof. zw. (Instytut Stosunków Międzynarodowych UW).

Podczas dwugodzinnych spotkań na UMK w Toruniu studenci mają niepowtarzalną okazję wymiany swoich poglądów z najwybitniejszymi postaciami nauki, biznesu oraz polityki. Swój punkt widzenia na światowy kryzys finansowy podczas styczniowego spotkania przedstawili prof. Leszek Balcerowicz, który wprowadził do debaty z wiceprezesem koncernu Antalis Jackiem Niteckim, prawnikiem dr. Robertem Gwiazdowskim oraz ekonomistą dr. Andrzejem Rzońcą.

Prelegenci odpowiadali na pytania słuchaczy dotyczące przyczyn kryzysu, jego skutków oraz możliwych scenariuszy zażegnania. W II Debacie Kopernikańskiej uczestniczył Ambasador Victor Ashe. Kolejna debata zaplanowana jest na 17 kwietnia. O dziedzictwie „Solidarności” studenci UMK rozmawiać będą z prezydentem Lechem Wałęsą.

Na zdjęciu: Radosław Sikorski i Wojciech B. Sobieszak, w tle Ryszard Urbański, właściciel Hotelu Bulwar, w którym odbył się lunch.